GeriKelebek Haftanın Portresi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haftanın Portresi

Başarılı modacı

NEVİN Alp, 1962 yılında Antalya'da doğdu. Baba mesleği olduğu için, çok küçük yaşlardan itibaren, kumaşlarla büyüdü. İlk işi amcasının küçük manifatura dükkanında, tezgartarlık oldu.

Uzun yıllar aile büyüklerinin yaptığı işe şimdi bir bayan olarak kendisi devam ediyor. Azmi ve özverili çalışması sonucu, 1997 yılında, Antalya'da kendi moda evini açtı.

Tamamen kendi fikirleriyle oluşturduğu çizgileri kumaş üzerine geçirmek ve son olarak da kıyafeti müşteri üzerinde görmek ona büyük zevk veriyor.

İşinde her zaman en iyisi olmak için çalıştığını belirten başarılı işkadını, ‘‘Kişinin fiziğine, karakterine ve havasına uygun olan kıyafetler ortaya çıkarmak, sanıldığı kadar kolay değil. Ama işimi sevmem, zorlukları görmezlikten gelmeme yardımcı oluyor’’ dedi.

İŞTE YILIN MODASI

Eğlenmeyi, gezmeyi ve insanlarla ilişki kurmayı seviyor. Kıyafette marka sevmiyor. Çoğu gibi, o da insanların kendilerine yakışanı giymeleri düşüncesinde. Sohbetimiz sonunda Nevin Alp, sizler için bu yılın moda renkleri ve kıyafetleri hakkında küçük ipuçları verdi. İşte yılın renk ve kıyafetleri: Kırmızı, gümüşi renkler, bordo, vişne çürüğü, kahve tonları, siyah ve beyaz, haki tonları. Kıyafetlerde kısa etekler, uzun kollu ve geniş bluzlar, likralı dar kesim pantolonlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle