GeriKelebek Güzelliğin vazgeçilmez ürünleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzelliğin vazgeçilmez ürünleri

Güzelliğiniz uğruna para harcamayı seviyorsunuz. Ancak gerçekte cildinizin tam olarak hangi ürünlere ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? O halde aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyun.

En azından elinizin altında mutlaka bulunması gereken ürünlerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz. Ve tabii, hangilerinin lüks gruba girdiğini de...

MUTLAKA OLMASI GEREKENLER

Temizleme: Henüz çok fazla hasara uğramamış genç bir cilde sahipseniz, cildinize derinlemesine bakım yapabilmek için mutlaka yumuşak bir yüz temizleme jeli bulundurmalısınız. Eğer cilt yapısınızın çok hassas olduğunu düşünüyorsanız, o zaman krem formunda temizleyici kullanmanızı öneririz.

Nemlendirme: Cildin yapısı ne kadar gençse, cilt nemlendiricisinin de o derece kaliteli olması gerekir. Ancak 25 yaşla birlikte cildiniz için kullandığınız nemlendiricinin vitamin, lipozom ve hyalironik asit içerikli olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle, cildinizde ilk hasarların meydana gelmeye başladığı bir dönemde tamiri ve korunması çok daha kolay gerçekleşebilir. Cildin gerekli nemi alması için de cüzdanınızdan çıkan paranın hesabını fazla yapmasanız iyi olur.

Göz kremleri:30 yaşla birlikte göz çevresinde ilk kırışıklıklar oluşmaya başlar. Kullandığınız göz kremlerinde kan damarlarının mikro sirkülasyonunu sağlayan böylelikle göz yorgunluklarının izlerini ve göz altlarındaki morlukların oluşumun engelleyen A vitamini olmasına dikkat etmelisiniz.

Fondöten: Eğer porselen gibi bir cilde sahip olma şansına erişememişseniz, güzellik çantanıza fondöteni de eklemelisiniz. Ince ve zengin içerikleriyle bakım yapan fondötenlerin çok ucuz olamayacağını hesaba katmalısınız. Nemli bir silikon süngere fondöten uygulayın daha sonra cildinize iyice dağıtın. Bu yolla cilt yüzeyinde kalın bir fondöten tabakası oluşmasını engellemiş olursunuz.

Kapatıcı: Iyi bir kapatıcının hem kullanımı kolaydır, hem de cilde mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Siyah noktacıklar, göz altı morlukları ya da cilt yüzeyindeki kılcal damarlar gibi olumsuzlukları adeta yok olur.

Allık: Son zamanlarda özellikle krem allıklar kendi sınıflarında en fazla ilgi çeken ürünler arasında yer alıyor. Ama eğer allık için ekstra bir parayı gözden çıkarmak istemiyorsanız o zaman bronzlaştırıcı pudralar da özellikle yaz aylarında allık ya da fondöten görevi görüyorlar. Allığı her zaman iyi bir fırçayla fazla kalın uygulamamaya dikkat edin.

El bakımı: Yaşlılık belirtileri öncelikle ellerde kendini gösterir. Çok amaçlı bir el kremi kullanmak sizi uzun vadede birçok olumsuzluğa karşı koruyabilir.

Dudaklar: Prensip olarak sahip olmanız gereken ruj sayısı ikidir; biri günlük makyaj tonlarında bir diğeri de etkili kırmızı tonlarında gece kullanımı için... Pahalı rujları abartılı sayıda bulundurmamaya dikkat edin. Çünkü makyaj renkleri çok çabuk değişebiliyor. Bir ruju ancak renginden çok emin olduktan sonra satın alın.

Rimel: Eğer kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız o zaman yanlış bir rimele sahipsiniz demektir. Yüksek kalitede üretilen yeni rimeller kirpiklere form veriyor, uzatıyor, dolgunlaştırıyor, bakım yapıyor ve yapışmasını önlüyor.

Far: Her kadının iki farklı pudra fara ihtiyacı vardır. Bir tanesi açık renklere, diğeri de koyu renklere sahip farlara... Far kullanımında sizin için önemli olan kaliteli bir fırçasının olmasıdır.

EKSTRA LÜKSLER

Ayaklar: Ayak bakımında önemli olan topuklardaki sertlikleri ponza taşıyla törpülemek, deniz tuzu mineralli ürünlerle peelingini yapmak ve nemlendirici kremlerle masajını gerçekleştirmektir.

Tonik: Birçok makyaj uzmanı büyük gözenekli bir cilde sahip olanların yüz toniği kullanmasından yana değil. Onlara göre nemlendirici kremler yeterli. Çabuk yağlanan ciltte ise ciltteki fazla yağı alması açısından hem tonik hem de alkolün bir arada kullanılması öneriliyor.

Maskeler: Maskeleri, cildin bakımı için ilkyardım programları olarak görmek gerekir. Uzun vadede bir maskenin etkili olabilmesi için hafta en az bir kez uygulamak gereklidir.

Göğüs kremleri: Bu tür kremler cildi her ne kadar yumuşak ve pürüzsüz yapsa da gerginleştirmeleri pek söz konusu olamaz. Dekoltenizi etkili kılmak için spor yapmanız gerekir.

Peeling: Peeling kremleri cilt yüzeyindeki ölü deri hücreleri temizler ve alttaki taze, parlak cildin ortaya çıkmasını sağlar. Ancak dermatologlar büyük tanecikli peeling ürünlerinin cildi sadece temizlemediğini aynı zamanda tahriş ettiğini belirtiyorlar.

Bu yüzden cildinize daha az zarar veren suda çözünebilen granül peelingler kullanmanız yerinde olacaktır. Cildinize haftada bir peeling uygulaması yapmalısınız.

Anti selülit ürünleri: Eğer spor yapmıyorsanız ve sağlıklı değilseniz o zaman herhangi bir anti-selülit ürününe de ihtiyacınız yok demektir. Çünkü bu ürünler ancak vücutta bir bütünlük olduğunda etkili olabiliyorlar. azaltır.

ÜRÜN MARKET

Yeni temizleyici serisi

Estee Lauder’ın tüm temizleyici ve tonikleri yenilendi. Serinin en beğenilen Temizleyici köpüğü Splash Away ise formülü geliştirilerek müşterilerin beğenisine sunuldu. Yasemin, şeftali, portakal kokuları ile cilt temizliği keyfe dönüşüyor.

Yaşlanmaya karşı

Helena Rubinstein’ın yeni ürünü Prodigy Yeux, yaşlanmaya karşı gerekli aktif maddelerle, göz çevresindeki yaşlanma ve kırışıklıklara çözüm üretiyor. Prodigy Yeux’ta Helena Rubinstein laboratuvarlarında bulunan binlerce aktif maddeden en etkin olanlarının seçilmiş.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle