GeriKelebek Günün Ajandası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günün Ajandası

Günün Ajandası
refid:13017790 ilişkili resim dosyası

Garajistanbul'da bu akşam resimle dansın buluşması, Cemal Reşit Rey'de de Özdemir Erdoğan'ın konseri izleyicilerini bekliyor.

Resim müzik ve dans

BU akşam saat 20.30’da Garajistanbul’da ressam, fotoğrafçı ve performans sanatçısı Katharina Otte Varolgil’in kurduğu Theatron to Kosmo grubunun sahneleyeceği gösteride sanatın farklı dalları birarada sunulacak.
Grup, geçen yıl yaptıkları Japonya turnesindeki izlenimlerinden yola çıkarak hazırladıkları canlı müzik, dans, fotoğraf ve özgün resimlerden oluşan performanslarında hat sanatı ile Japon kaligrafisinden beden, mistik ve estetik ilişkilerine kadar yoğun bir konuya değinecekler.
Tiyatro sanatçısı Ülkü Duru da ünlü felsefeci Oruç Aruoba çevirisiyle Japon haikuları ve şiir okumasıyla gruba eşlik edecek. Şiirler okunurken arka plandaki perdede canlı bedenler ve insan silüetleri koreografiye eşlik edecek. Bir saat sürecek gösterinin biletleri 15-25 TL.

SERGİ

/images/100/0x0/55ea9d10f018fbb8f88b76b4
NEV 25 YAŞINDA

1984 yılında Ankara’da açılan Galeri Nev’in mayıs ayından bu yana düzenlediği "25. Yıl Sergileri" Serhat Kiraz sergisi ile son buluyor. Sergide, Kiraz’ın 25 rakamından yola çıkarak gerçekleştirdiği, matematik ve felsefe temelli tualleri yer alıyor. Sanatçının Galeri Nev’in tarihine vücut vereceği sergi, Ankara Galeri Nev’de 16 Aralık’a dek izlenecek.

 

 

DERGİ

/images/100/0x0/55ea9d10f018fbb8f88b76b6
ŞAİR VE NAZAR

DİYARBAKIR Sanat Merkezi, Ali Osman Alakuş’un "Gelenekten Dijitale Göndermeler" isimli sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Alakuş’un resim çalışmaları, başta Diyarbakır olmak üzere bölgedeki tarihsel ve kültürel kimliğin mirasına göndermeler içeriyor. Sergi 10 Ocaka’a kadar Diyarbakır Sanat Merkezi Sergi Salonun’da görülebilir

 

GÖSTERİ

 ERKAL'IN ANILARI

ÜNLÜ sinemacı Ülkü Erakalın 60 yıllık müzik, sinema ve gazetecilik anılarından oluşan tek kişilik müzikal gösterisi Yeşilçam Şarkıları ile Trabzon’da. Bu akşam saat 20.00’de Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi’nde başlayacağı gösterisinde kendi çaldığı piyanosu eşliğinde canlı görüntü ve belgeleriyle 60 yıllık bir zaman tünelinde izleyicilerine duygulu anlar yaşatacak.

 

KONSER

/images/100/0x0/55ea9d10f018fbb8f88b76b8
ÖĞRETMENLER İÇİN

İKİNCİ Bahar, Küçük Bir Aşk Masalı, Sevdim Seni, Fahriye Abla gibi hafızalara kazınan şarkılarıyla tanınan sanatçı Özdemir Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Cemal Reşit Rey konser Salonu’nda özel bir konser verecek. Bugün saat 20.00’de gerçekleştirilecek gecede Erdoğan, Türk Müziği, Türk Halk Müziği ve etnik müzik çalışmalarından da örnekler sunacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle