GeriKelebek Güneydoğulu çocuklar okuma odalarına kavuştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneydoğulu çocuklar okuma odalarına kavuştu

GAP İdaresi tarafından, ekonomik durumları ve okuldaki başarıları dikkate alınan 500 çocuk, Adıyaman Gölbaşı ve Mardin Ömerli’de açılan iki yeni okuma odasına kavuştu. Böylece Frito Lay Türkiye’nin 2003 yılında başlattığı projede 10 Okuma Odası’na ulaşılmış oldu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kaderini değiştirmek için GAP idaresi ile Frito Lay Türkiye, el ele verdi. 2003 yılında başlatılan projeye adını veren ‘Okuma Odaları’nın sayısı, geçen hafta sonu Adıyaman Gölbaşı ve Mardin Ömerli’dekilerin de hizmete açılmasıyla 10’a ulaştı.

GAP İdaresi tarafından, ekonomik durumları, aile fertlerinin sayısı ve okuldaki başarıları dikkate alınan yaklaşık 500 çocuk, okuma odalarına kayıt edildi. Barbie bebekli perdeleri, bilgisayar donanımlı odaları ile iki yeni okul, bölge halkının, yerel yöneticilerin, GAP İdaresi ve Frito Lay ekibinin katılımıyla açıldı.

Açılışlarda bayram ve şenlik havası yaşandı. Güneydoğu’lu çocuklar, ilk kez girdikleri bu odalarda hayatlarında ilk defa dokundukları bilgisayarın tuşlarını kullanarak, hayallerini ekrana yazdılar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle