GeriKelebek Güneş gözlüklerini kaldırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş gözlüklerini kaldırdı

Güneş gözlüklerini kaldırdı
refid:13635651 ilişkili resim dosyası

Bedük geçen sene 'Automatic' şarkısı için çektiği kliple kolbastı dansını gündeme getirdi.

Hakan GENCE
 
“Aşka Gel” parçasında Türk folklorunun renkli karakterleri Aşuk ile Maşuk’a elektronik müzik eşliğinde göbek attırdı. Şimdi Go isimli yeni albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. İngilizce şarkılardan oluşan albümdeki tüm sözler yine Bedük’e ait, enstrümanları kendi çaldı, kapak ve kartonet tasarımlarını kendi yaptı. İlginç takım elbisesinden vazgeçmedi fakat bu sefer güneş gözlüklerini attı.

Bedük bütün şarkılarının içinde tesadüfen “Go” (Git) kelimesi geçtiği için albüme bu ismi verdi. “Bir yandan da bu albüm yürür gider anlamında bu kelimeyi kullandım” diyor. Go toplam 12 şarkıdan oluşuyor. Hepsi sıfır şarkıların yanında üç senedir sahnede çaldığı, İngiliz grup Franz Ferdinand’ın “This Fire” isimli şarkısını da kendine has elektronik müziğiyle yeniden yorumluyor. “Feels Like Heaven” isimli şarkısını da bu ay bir yaşına girecek olan oğlu Kerem için yazdığını söylüyor.

İlk albümü “Even Better”da elektronik müzik adına içindeki bütün taşları döken Bedük, ikinci albümü “Dance Revolution”da dans müziğinde devrim yapmayı hedefledi. Sert bir pop müzik albümü hazırladı. Yeni albümüyse sound olarak dinleyenlere yeni altyapılar ve tınılar vaat ediyor. Bedük, herkesi şaşırtacak bir iş yaptığını söylüyor: “Bundan önceki albümlerimin tam ortasında duran bir çalışma oldu. Sound olarak yepyeni. Dans pistinde deliler gibi dans edeceğiniz, aynı zamanda havuzun başında martininizi yudumlarken dinleyebileceğiniz parçalar var. Müzikal olarak nerelere geldiğimi net gösteren, bir kariyer albümü oldu.”
Yeni albümüyle Bedük, müziğinin sadece bir bilgisayar marifeti olduğunu söyleyenlere de cevap vermeye hazırlanıyor. Müziğinin canlı dinlendiğinde verdiği tadı, evde dinleyenlerin de alması için şarkılarının çoğunda canlı enstrümanlar kullanıyor.

NORMALDE “HADİ BEBEĞİM SALLA KIÇINI” DEMEM

Aslında Bedük onun soyadı, ismi Serhat. Serhat, Bedük’ün kendisinin alt egosu olduğunu söylüyor: “İçimde farklı bir sürü erkek var. Kliplerde ve fotoğraf çekimlerinde beni soğuk bulabilirsiniz. Ama o Bedük’ün dünyası. Normal hayatımda ‘Hadi bebeğim salla kıçını’ diyen bir adam değilim. Serhat, televizyon karşısında oturup çekirdek çitler. Egolarını aşağıya çekmeye çalışan bir insanım. Yapımcı yönüm biraz daha kırodur. Ama bütün bu adamlar aynı zamanda romantiktir ve eşini çok sever.”

GAY GECESİNDE SAHNE ALAN İLK HETEROSEKSÜELDİM

İnsanları cinsel tercihlerine göre ayırmıyorum. Lezbiyen ve gay hayranlarım da var. Önemli olan benim müziğimde kendilerini iyi hissedip dinlemeleri. Mesela Amsterdam’da bir gay gecesinde sahne aldım. O mekânın tarihinde sahneye çıkan ilk heteroseksüel benmişim.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle