GeriKelebek Gündüz saç keser, akşam düğünlerde şarkı söylerdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gündüz saç keser, akşam düğünlerde şarkı söylerdi

Gündüz saç keser, akşam düğünlerde şarkı söylerdi
refid:6876793 ilişkili resim dosyası

Maddi sıkıntılar nedeniyle eğitimine devam edemeyen, gündüz saç kesip akşamları düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Armağan Uzun, artık Türkiye'nin en ünlü gençlerinden biri!

Hürriyet
Armağan Uzun, 1981 yılında İzmir'in Torbalı ilçesinde dünyaya geldi. Maddi sıkıntılar eğitimine devam edemeyen Uzun, gündüzleri ağabeyinin dükkanında berberlik yaparken, akşamları da düğünlerde şarkı söylüyordu. Ancak Popstar Alaturka yarışması hayatını değiştirdi. O şimdi Türkiye'nin en ünlü ve zengin kadınlarından Bülent Ersoy'un eşi...
Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en ünlü ve zengin kadınlarından Bülent Ersoy’la hayatını birleştiren Armağan Uzun, orta gelirli bir ailenin çocuğu olarak 1981 yılında İzmir’in Torbalı ilçesinde dünyaya geldi. Maddi sıkıntılar yüzünden ortaokuldan sonra eğitimine devam edemeyen Uzun, gündüzleri ağabeyinin dükkanında berberlik yaparken, akşamları da düğünlerde şarkı söylüyordu. İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan orta gelirli bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelen Armağan Uzun, bugün Türkiye’nin en ünlü ve zengin kadınlarından Bülent Ersoy’la evli... Ama geçmişte yaşadığı zor dönemler hálá aklında...
Arda adında bir ağabeyi, Arzu adında da bir ablası olan Uzun, öğrenimine ancak liseye kadar devam edebildi. Maddi sıkıntılar nedeniyle eğitimini yarıda kesen Uzun, 1996 yılında Gazi İlköğretim Okulu’ndan mezun olduktan sonra çalışma hayatına atıldı. Gündüzleri ağabeyi Arda ile berberlik yapıyor, akşamları ise düğünlerde şarkı söylüyordu.
Ailesi Cengiz-Gülsüm Uzun’a az da olsa maddi destek sağlamaya başlayan genç adam, daha sonra berberliği bırakarak tamamen şarkıcılığa yöneldi. Uzun süre Torbalı ve İzmir’in çeşitli kulüplerinde çıkan Uzun, aynı zamanda düğünlerde şarkı söylemeye de devam ediyordu.
Hayatı, 2006’daki ilk "Popstar Alaturka" yarışmasının elemelerine katılmasıyla tamamen değişti. Birçok kez İstanbul’a gelen ama her seferinde hüsranla İzmir’e dönen Armağan Uzun, bu kez hırslanmıştı... Bu yarışmayı kazanmak, İstanbul’da kalmak ve müzikal anlamda istediği noktaya ulaşmak istiyordu... Sempatikliği, saygılı davranışları, ses rengi, başarma azmi ve çalışkanlığı sayesinde önce jürinin ardından da halkın desteğini alarak, her hafta bir rakibini eledi. Son beş haftaya kadar açık ara farkla birinci olan Uzun, finalde ise Hasret ve Erkan’la yarıştı.
Bu arada Torbalı halkı da desteğini ondan esirgemiyordu. Her hafta İstanbul’da yarışmanın yapıldığı stüdyoya iki otobüs taraftar gönderen Torbalı Belediyesi, pazar yerine biri 40, diğer ikisi 25 metrekare olan üç dev ekran kurdu. Yaklaşık 5 bin kişinin soğuk havaya rağmen geç saatlere kadar ilgiyle izlediği yarışmada Torbalı halkı, onun şarkılarıyla coştu.
Ancak sürpriz bir gelişmeyle, finalde birinciliği Hasret’e kaptırdı. Sonuçlar açıklanınca Hasret’in birinci olmasına çok sevindiğini ifade eden ve yarışma boyunca da her zaman birinci olarak gösterildiğini söyleyen Armağan, "İkincilik de Hürriyetgüzel bir şey ama kulağıma küpe olsun artık. Olmadan artık hiçbir şeye oldu demeyeceğim" dedi.
Yarışma sürerken basında Bülent Ersoy’la Armağan Uzun’un aşk yaşadıkları yönünde haberler çıkmaya başladı. Ersoy bu konudaki sorulara "Hoş çocuk, neden olmasın?" diye yanıt verdi. Armağan ise "Bülent Hanım çok güzel bir bayan. Şu anda bir birliktelik yok ama ileride olabilir" diyerek, daha o günlerde evlilik sinyallerini verdi.
Aynı günlerde mikrofonlar, oğlu Armağan’ın Ersoy’la ilişkisine onay vermediği yazılan anne Gülsüm Uzun’a da uzatıldı. Gülsüm Hanım’ın yorumu ise "Oğlum bana gelip ’Anne ben evlenmek istiyorum’ derse tabii ki olumlu yaklaşırım. Benim için oğlumun isteği önemlidir" oldu.

ÇAKKIDI ARMAĞAN

"Popstar Alaturka"da her zaman ağırbaşlı görüntüsüyle dikkat çeken Armağan Uzun’un, bundan iki yıl önce Seda Sayan’ın sabah programına katıldığı ve o zamanki imajının bugünkünden çok farklı olduğu ortaya çıktı. Bülent Ersoy’la aşk yaşadığı haberlerinin basına yansımasından sonra eski görüntüleri arşivlerden çıkarılan Uzun’un o programdaki dans şovu, uzun süre ekranlarda gösterildi ve tartışma konusu oldu.

Hürriyet
HİÇ HAYIR DİYEMEM

Adı: Armağan Mustafa

Soyadı: Uzun

Doğum tarihi: 19/03/1981

Doğum yeri: İzmir

Yaşadığı şehir: İzmir

Eğitimi: Ortaokul

Burcu: Balık

Tuttuğu takım: Galatasaray

En sevdiği renk: Siyah, beyaz

Hürriyet
En sevdiği hayvan: Balık, köpek, muhabbet kuşu

En sevdiği Türk filmi: Vizontele

En sevdiği yabancı film: Kasımda Aşk Başkadır

En büyük hayali: Müzik adına güzel şeyler yapmak

En sevdiği özelliği: Sempatiklik, merhamet, yardımseverlik

En sevmediği özelliği: Hiç hayır diyememek

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle