GeriKelebek "Gündüz Güzeli" de Antalya'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Gündüz Güzeli" de Antalya'da

Fransız sinemasının efsanevi oyuncusu Catherine Denevue, 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin konuğu olarak Antalya’ya geliyor. 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile eşzamanlı olarak düzenlenen festival kapsamında ünlü yıldıza dünya sinemasına katkılarından onur ödülü verilecek. 1. Avrasya Uluslararası Film Festivali'nde Deneuve'ün rol aldığı Andre Techine’nin yönettiği “Changing Times” ve Leos Carax’ın imzasını taşıyan "Değişen Zamanlar” adlı filmler de gösterilecek.

Fransız sinemasının eskimeyen yüzü Catherine Deneuve, 1943 yılında Paris’te doğdu. Kameralarla henüz 13 yaşında tanışan oyuncu, Luis Bunuel ve Roman Polanski’nin filmlerinde canlandırdığı karakterlerle sinema seyircisinin hafızasına kazındı. Özellikle Bunuel’in  “Bell de Jour" (Gündüz Güzeli) filmiyle adı özdeşleşti.

Ünlü Fransız yönetmen François Truffaut ile de beraber çalışan Deneuve, yönetmenliğini Tony Scott’ın  üstlendiği “Hunger”da Susan Sarandon ve David Bowie eşliğinde canlandırdığı biseksüel vampir rolüyle, sinema tarihinin unutulmazları arasında yer aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle