GeriKelebek Gülmekten kırıldılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gülmekten kırıldılar

Gülmekten kırıldılar
refid:21740628-spot ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı Barack Obama ve 6 Kasım’daki seçimlerdeki rakibi Mitt Romney, büyük güne üç haftadan az bir zaman kala gerginleşen seçim kampanyasına önceki akşam mola verdiler.

İki siyasetçi, New York’ta ABD’nin en kıdemli Katolik din adamı Başpiskopos Timothy Dolan’ın ev sahipliğini yaptığı gecede birbirlerine karşılıklı şakalar yaptılar. Salondakilerin kahkahalara boğulduğu yemekte, iki adayın konuşmaları meddah atışmasına döndü.

İşte gecede yapılan espriler:

OBAMA
- Üç haftadan az bir zaman kala Ohio, Virginia ve Florida gibi yerlerde seçmenler bu inanılmaz önemli seçime karar verecekler ki, bu da şu soruyu gündeme getiriyor: Biz burada (New York) ne yapıyoruz? Elbette New Yorklular da önümüzdeki dört yıl için trafiği kimin durduracağı gibi çok önemli bir karara varacaklar.

- Fark etmişsinizdir, ikinci münazarada çok daha fazla enerjim vardı. Çünkü ilkinde o kadar uzun ve güzel uyudum ki, kendimi gerçekten dinlenmiş hissettim.

- Bugün Midtown’daki bazı mağazalarda alışverişe çıktım. Anladığım kadarıyla Vali Romney ise Midtown’daki bazı mağazaları satın almaya çıkmıştı.

- Bazılarının “Barack, eskiden olduğu gibi genç değilsin. Nerede o altın gülüş” dediğini duyuyorum. Ben de “Sakin ol Joe (Biden), burada bir kabine toplantısı yönetmeye çalışıyorum” diyorum.

- Bu akşam Vali Romney ile anlaşmazlıklarımız hakkında değil. Sıra dışı isimlerimizden başlayarak ortak noktalarımız hakkında konuşacağım. Aslında Mitt onun orta ismi (ilk adı Willard). Keşke ben de orta ismimi kullanabilseydim (Hussein).

- Pazartesi günkü son münazarada, umarım milyonlarca ABD’linin kafasındaki soruya yanıt verebiliriz: Yine mi? Neden bunları The Voice’a (ses yarışması) koymuyorlar!

ROMNEY
- Bu gece eşim Ann ve ben, etrafta ev kıyafetlerimizle dolaşabildiğimiz için çok memnunuz (smokin ve tuvalet).

- Medyanın olaylara nasıl baktığını söyleyeyim. Ben anketlerde öne geçince nasıl manşet attılar: Anketlere göre Obama geriden liderlik ediyor. Bu akşamla ilgili yazdıkları ilk haberleri de gördüm. Başlık: Obama Katolikler tarafından kucaklandı. Romney de zengin insanlarla yemek yedi.

- Ben bu akşam Başkan Obama’nın Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı da getireceğini umuyordum. Çünkü o her şeye güler.

- Umarım Kardinal’in bize karşı bir hıncı yoktur, çünkü bazı işaretler gördüm. Başkan’ın bu akşamki yemekte şarabı suya döndü. Benim su da şaraba (Mormon olduğu için içmiyor).

 

 

 

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle