GeriKelebek Gözleri camdan burnu silikondan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözleri camdan burnu silikondan

Gözleri camdan burnu silikondan
refid:14551263 ilişkili resim dosyası

ABD’nin Oregon eyaletindeki Portland kentinde, 16 yaşındayken yüzünü bir kazada kaybeden Chrissy Steltz, yapılacak manyetik protez nakliyle sağlığına kavuşacak ve maske takmadan yaşayacak.

CHRISSY STELTZ ARTIK MASKESİZ DOLAŞABİLECEK

Şimdi 27 yaşında olan Steltz, 11 yıl önce erkek arkadaşının elindeki tüfeği kazara ateşlemesi sonucu yüzünün orta bölümünü, burnunu ve gözlerini kaybetmişti. Olaydan 11 yıl sonra, kadın için tedavi umudu doğdu. Kadının yüzü, gözleri camdan olan bir silikon maskeyle yeniden yapılandırılacak. Maske, kadının kalan kemiklerine yerleştirilen implantasyonlara 3 saatlik ameliyatla manyetik olarak tutturulacak. Chrissy Steltz’in göz boşluğu ya da burun kemikleri olmadığı için yüz nakli yapılamıyordu.
Artık maskesiz dolaşacak
Steltz, tedaviyi basına anlatırken yüzündeki maskeye rağmen çok mutlu görünüyordu. Kazanın ardından hayata küsmeyen Steltz, Braille alfabesi öğrenerek liseyi bitirdi. Kendisiyle aynı okulda okuyan Gregory Dilgers ile evlenen kadının, şimdi 8 aylık Geoffrey isimli bir oğlu var. Doktorlar, her şey yolunda gittiği takdirde Chrissy’nin bu yaz sonunda yüzünü tamamen geri kazanacağını ve yüzünde maske olmadan oğluna sarılabileceğini açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle