GeriKelebek Göçer ve Meyra'ya ateş püskürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göçer ve Meyra'ya ateş püskürdü

Göçer ve Meyra'ya ateş püskürdü
refid:14714847 ilişkili resim dosyası

Televizyonda yayınlanan, Ajda Pekkan ve Müslüm Gürses’in de jüri üyeleri arasında bulunduğu “Profesyonel” yarışmasının birincisi tenor Engin Atalay, neoklasik müzik yaptıklarını iddia eden Ferhat Göçer ile Meyra’ya ateş püskürüyor.

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’nden mezunu olduktan sonra Yüksek Lisans eğitimini de Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Atalay bir süre müzik öğretmenliği yaptıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’ne Öğretim görevlisi olarak da çalışmış.

Yurtiçi ve dışında birçok önemli projede solist tenor olarak yer alan sanatçı Göçer ve Meyra’nın basında yer alan neoklasik müzik yaptıklarına dair açıklamalarına gülüp geçtiğini belirterek şunları söylüyor:

“Ferhat Göçer hem arabesk-fantezi tarzında söyleyip hem de nasıl neoklasik müzik yaptığını iddia ediyor bilemiyorum.Artık birilerinin gerçekleri söylemesi gerekiyor. Bu arada Meyra’nın “Türkiye’nin önde gelen sopranosu” diye lanse edilmesi de çok komik. Meyra acaba hangi otoriteden almış bu ünvanı. Bence bu ifade, operada görev yapan gerçek sopranolara büyük haksızlık diye düşünüyorum.”Böyle payeler kendi kendilerine alınmaz, işin otoriteleri bu payeleri uygun gördükleri kişilere yakıştırırlar.Bu, dünyada böyle ama bizde maalesef tam tersi oluyor sürekli.Artık mutlaka gerçekler söylenmeli.Kimse yalan payelerle, unvanlarla ortalarda dolaşmamalı..


Yorumları Göster
Yorumları Gizle