GeriKelebek Genç tasarımcılar görücüye çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç tasarımcılar görücüye çıktı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarım Bölümü, kuruluşunun 75’inci yılı etkinlikleri kapsamında ‘75’inci Yıl Öğrenci Sergisi’ düzenledi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarım Bölümü Başkanı Prof. Beril Anılanmert, gelişen seramik endüstrisi içinde ülkemizi geleceğe taşıyacak tasarımcıları yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bu amaçla Fındıklı’daki Seramik ve Cam Tasarım Bölümü binasında yeralan Osman Hamdi Bey Salonu’nda eylül sonunda bir sergi açtıklarını anlatan

Anılanmert, ‘Öğrenciler, eğitim süreci içinde deneysel ortamda geliştirdikleri yaratıcılıklarını bu sergiyle dışavuruyorlar’ dedi.

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nün dört yıllık lisans eğitiminin yanında yüksek lisans ve sanatta yeterlik programları da uyguladığını belirten Prof. Beril Anılanmert, bölümün dışa açılma hedeflerine ve sanatın yaygınlaşmasına destek amacıyla seramikle ilgilenen herkesin katılımına açık olan kurslar da düzenlediklerini söyledi.

Anılanmert, sanatsal faaliyetler, araştırma, tasarlama ve uygulama, danışmanlık, yaygın eğitim ve arşivleme çalışmalarını gerçekleştirmek üzere üniversiteye bağlı olarak SERAM (Seramik Ürünler Araştırma ve Uygulama Merkezi)’nin de 24 Ekim 2001 tarihinden beri faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle