GeriKelebek Gececilerin gözdesi enginar borsacıların Japon eriği hapı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gececilerin gözdesi enginar borsacıların Japon eriği hapı

Yeterli beslenemediğini düşünen çoğu kişi destek gıda tableti kullanıyor. İçkiyi sevenlerin tercihi karaciğer takviyesi için enginar, hafızasını güçlü tutmak isteyenlerin Japon eriği, kokmadan sarmısaktan faydalanmak isteyenlerinki ise sarmısak hapı.

Başta futbolcular, birçok sporcu bu ürünleri kullanıyor. Beslenme Destek Ürünleri Derneği Başkanı ve GNC Türkiye’nin sahiplerinden Eren Kale ‘Türkiye’de destek gıda tabletlerinin yıllık toplam cirosu 100 milyon doları buldu’ diyor.

n Vitamin haplarının yararını kesin olarak kanıtlayan araştırma olmadığı halde tüm dünyada neden destek gıda çılgınlığı yaşanıyor?

- Vitamin çılgınlığı yaşandığı görüşüne katılmıyorum ama vitaminlerin yararını artırma konusu uluslararası toplantılarda tartışılmaya devam ediyor. Yararlı olduğuna inanılıyor, limitler belirlendi. Fiyatlarımızı düşürmeye çalışıyoruz. Çok iyi beslenmeyenlerin vitamin takviyesi yapmasında yarar var. Biz koruyucu madde içermeyen, doğal vitaminler satıyoruz. Tüketicimiz ABD’de mağaza müdürlüğü yapacak kadar bilinçli.

n Doğal vitamin ne demek?

- Vitaminler sentetik veya doğal olabilir. Örneğin E vitaminini, soya, ayçiçeği yağı veya buğday çiminden üretiyoruz. İçerikleri gıdayla alınanlarla eşdeğerde.

n Vitamin kullanma eğilimleri nedir? En çok hangi ürünleriniz satılıyor?

- Women’s Ultra Mega (multivitamin-kadın), Gingko Biloba (hafıza güçlendirici, unutkanlık önleyici), Omega 3 (balık yağı), Antioxidant Formula (antiaging), Co Enzym Q10 (antiaging), Ester C ve diğer C vitaminleri, Ginseng (enerji artırıcı) ve Milk Thistle (yabani enginar-karaciğer sağlığı). Mega Men, ABD ve tüm dünyada en fazla satan ürün. Bazen markanın önüne bile geçiyor.

n Türkiye’de en popüler ürünler neler?

- Bodrum mağazamızda en fazla ilgi gören iki ürünümüz Oyster Extract (istridye ekstresi) ve Milk Thistle. Birincisi erkeklerde afrodizyak özelliği gösteren doğal bir ürün. Milk Thistle ise karaciğeri destekliyor. Bu yüzden içki içenler kullanıyor. Okul çağındakiler, bankacı ve borsacılar Gingko Biloba’ya yoğun ilgi gösteriyor. Gingko Biloba (Japon eriği) hafızayı güçlendiriyor, unutkanlığı engellemeye yardımcı. Ginseng de enerji verici, afrodizyak özellikleri nedeniyle tercih ediliyor. Evening Primrose Oil (Çuha Çiçeği Yağı) kadınlardan ilgi görüyor. Menopoz ve adet dönemi sıkıntılarını hafifletici, cilt ve saç sağlığını destekleyici özellikleri nedeniyle.

n Spor takımlarının ürün sponsorusunuz. Bu destekler doping olmuyor mu?

- Türkiye Doping Kurumu’nun raporları çok miktarda kullanıldığı halde doping düzeyine ulaşmadığını gösteriyor. Şampiyon takımlara destek vermek bize gurur veriyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın tüm; Galatasaray’ın futbol, basketbol, voleybol ve kürek; futbol ve voleybol milli takımları; Efes Pilsen basketbol, Eczacıbaşı voleybol, Uşakspor futbol, Çaykur Rize, Bursaspor ve Sivas spor futbol takımları ürün desteği verdiğimiz takımlar. Bazen kulüp yöneticileri birbirinden duyuyorlar, bize ulaşıyorlar. Bu kulüplerin en çok talep ettiği ürünler Glucosamine Chondroitin (kıkırdak sağlığı için), Whey Protein, Amino asitler, mülti vitaminler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle