GeriKelebek Gay ve lezbiyenlere cinsel terapi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gay ve lezbiyenlere cinsel terapi

International Hospital’da açılan ‘Cinsel İşlev Bozuklukları ve Evlilik Danışma Polikliniği’nde, evli ve birlikte yaşayan çiftlerin yanı sıra, gay ve lezbiyen çiftlere de hizmet sunuluyor.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Ali Ayas, ‘Ayrıca eşcinsel kişilerin bu tercihlerini yaşarken karşılaştıkları ruhsal ve sosyal çatışmaları azaltmayı hedefliyoruz’ diyor.

Son yıllarda cinsel sorunlarını danışmak amacıyla hastanelere başvuran ev kadını sayısında önemli bir artış olduğunu da vurgulayan Dr. Ayas, ‘Cehalet nedeniyle insanlar yıllarca bu sorunları için hacı-hocadan, üfürükçülerden medet umdu. Biz bilimin imkanlarını çiftlerin hizmetine sunuyor, sorunlarına onlarla birlikte çözüm arıyoruz’ diye konuşuyor.

Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisti Psikiyatri Uzmanı Dr. Basri Doğu ise, cinsel terapiler sırasında çiftlerin gördükleri rüyaları, cinsel ilişki öncesinde ve sırasındaki fantezilerini de öğrenmeye çalıştıklarını söylüyor.

Dr. Doğu, uyguladıkları yöntemi şöyle anlatıyor:

‘Cinsel terapileri, sadece çiftler için değil, bekar kişiler için de uyguluyoruz. Haftalık görüşmeler halinde yapıyoruz, ortalama iki ay sürüyor. Çiftlere bazı ev ödevleri veriyoruz, onları terapiden önce cinsellik konusunda bilgilendiriyoruz.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle