GeriKelebek Galada 13 yaş krizi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galada 13 yaş krizi

Galada 13 yaş krizi
refid:13100213 ilişkili resim dosyası

'Abimm' filminin galasına 13 yaş krizi damga vurdu. Şafak Bal’ın yönettiği 'Abimm'in galası, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Galadan kareler / Foto Galeri

Abimm fragman / Video

Mustafa Üstündağ ve Levent Üzümcü’nün başrolleri paylaştığı “Abimm” filminin galasına 13 yaş krizi damga vurdu. Şafak Bal’ın yönettiği “Abimm”in galası, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı. Geceye Berna Laçin, Gani Müjde-Belma Canciğer, Özge Borak-Bülent şakrak, Naz Elmas gibi ünlüler katıldı.

Filmde zihinsel engelli Arif karakterini canlandıran Levent Üzümcü, geceye eşi Ebru Üzümcü ile geldi. Uzun sakallarıyla dikkat çeken oyuncu, “Yeni filmimde bıyıklıyım, rol aldığım tiyatro oyununda da sakallı birini canlandırıyorum. Bana bu aralar hem sakal hem de bıyık lazım, o yüzden bu haldeyim” dedi. Üzümcü’yü, “Avrupa Yakası”ndaki rol arkadaşları Hasibe Eren ve Gülse Birsel de yalnız bırakmadı.

KÜFÜRDEN UZAK AİLE FİLMİ

Galaya katılanların gündemindeki konu ise filme getirilen 13 yaş sınırıydı. Küfürden uzak bir aile filmi yaptıklarını dile getiren Elita Film yetkilileri, “Yaş sınırına anlam veremedik. Filmde üstü kapalı cinsellik ve şiddet unsurları varmış. Alınan ilk kararda yaş sınırı 15’ti. Fakat rica minnet, 13’e indirdiler. ABD filmlerindeki şiddeti görmeyenler, Türk sinemasının önünü neden kesiyor anlayamadık” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle