GeriKelebek Evet, Tuba ile ilişkimiz var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evet, Tuba ile ilişkimiz var

Evet, Tuba ile ilişkimiz var
refid:4844122 ilişkili resim dosyası

Önceki akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser veren Yalın, konser öncesi Kelebek'in sorularını yanıtladı. Genç şarkıcı, Tuba Ünsal'la ilişkisini de ilk kez itiraf etti.

Evet, Tuba’yla birlikteyiz

 

Önceki akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda kalabalık bir hayran kitlesine konser veren Yalın, provalar sırasında Kelebek’le buluştu. Çok şey yazılmasına rağmen, aylarca suskun kalmayı tercih ettiği Tuba Ünsal’la ilişkisi hakkında ilk kez konuşan Yalın, beraberliğini itiraf etti. Ünlü şarkıcı "Evet, Tuba ile birlikteyiz. Gayet keyifliyiz, mutluyuz" dedi.

 

2.5 yıl önce "Zalim"le çıkış yaptınız ama sanki yıllardır müzik piyasasının içindeymişsiniz gibi geliyor.

 

- Evet, bazen bana da öyle geliyor. Aslında böyle algılanmasının sebebi, iki albümün arasının çok kısa olması... Bir de çok klip çektim. İki yılda 10 tane... Dolayısıyla çok fazla ekranda yer aldım. Yaptığım şarkılar da insanların hayatlarına girdiği için, çok uzun zamandır bu işi yapıyormuşum gibi geliyor.

 

n Piyasaya çıkar çıkmaz çok popüler oldunuz, albümünüz çok iyi sattı. Bütün bunlar insanın gözünü korkutan gelişmeler değil mi?

 

- İlk albümümü çıkardığım plak şirketi bana "Keşke ilk albümün bu kadar çok satmasaydı. Çünkü diğer albümlerinde hep az satar mı diye endişen olacak" demişti. Gerçekten de ikinci albümde bu endişeyi yaşadım. Ama çok şükür o da gayet güzel gitti.

 

"Tamamdır, bitti bu iş" demediniz mi hiç?Hürriyet

 

- İnanın demedim. Hatta, "Daha çok çalışmamız gerek" dedim hep. Ben hiç yetinmeyen bir adam olduğum için devamlı uğraşıyorum, çalışıyorum. Daha iyisini yapmak, daha iyi projelerde yer almak istiyorum.

 

Çok hırslısınız...

 

- Hırslı olmak kötü değil ki...

Çalışkan olmanız dışında nedir farkınız?

 

- Günümüzün elektronik disko sound’undan uzak, daha akustik, daha sakin ve yumuşak şeyler yapmaya uğraştım. Ayrıca aşkı, yaşadığım her şeyi kendimce anlatıyorum. Mesela bazıları şarkı sözü yazarken, "Şu sözü şuraya oturtsam olur mu, olmaz mı?" diye bakar. Bende hiç öyle şey yoktur. Elime gitarı alırım, başladığım an şarkıyı bitiririm.

 

"Bu söz slogan olur mu" hesapları yapmıyorsunuz yani...

 

- Yok, yapmıyorum. İçimden geldiği gibi yazıyorum. Ekibimle beraber "Yaptığımız kötü de olsa arkasında duracağız" dedik. Kendimize güvendik, risk aldık ve oldu.

 

Sanatçı Yalın, şarkıcı Yalın... Hangisi hoşunuza gidiyor?

 

- İkisini de seviyorum. Tek hoşuma gitmeyen, "genç popçu" denilmesi. Tamam genç ve popçu ama böyle işaretlenmesin.

 

20’li yaşlarda bir şarkıcı olarak, şarkı sözlerinizde aşkı, hayatı ifade şekliniz çok derin. Kimbilir 40’lı yaşlarda, o yaşanmışlıklarla neler olacak.

 

- Her yeni nesil, bir öncekinden bilinçli. Ayrıca kendimle ilgili şunu söyleyeceğim; benim annem, babam, anneannem, teyzelerim hepsi hakikaten aklı başında, okuyan, bilgili insanlar. Bir de duygusalımdır. Bu çok iyi değil maalesef. Çok çabuk yaralanıyorsunuz.

 

2,5 yılda çok yaralandınız mı?

 

- Hayır. İşimle çok uğraştığım için, aşk konusunda yara alacak durumum pek olmadı. Tabii ki, zorlandığım zamanlar olmuştur. Onlar da güzel şarkılara dönüştüler.

 

BİR KIZIM OLMASINI ÇOK İSTİYORUM

 

 Peki 40 yaşında, kendinizi nasıl bir yerde görmek istersiniz?

 

- 35 yaşından sonra evlenmek istiyorum. Evlenmek istememin tek nedeni var; çocuk. Bir kızımın olmasını çok istiyorum. Rüyalarıma falan giriyor. İşimle ilgili ise en tepesi neresiyse orada olmak istiyorum.

 

n Yeni albüm ne zaman piyasaya çıkacak?

 

- Kısmetse 2007’nin baharında piyasada. Şu an 7-8 şarkı hazır zaten.

 

n Biraz yeni projelerinizden bahseder misiniz?

 

- Kesinleşsin, sonra söyleyeceğim. Ama şu kadarını söyleyeyim, çok enteresan bir şey yapacağız. Benden hiç beklemeyeceğiniz bir çalışma olacak bu.

 

n Oyunculuk mu yoksa?

 

- Şimdi söylemem. Bu arada müzikal anlamda da değişiklik yapıyorum. İlk iki albümden biraz daha farklı şeyler yapmaya çalışacağım. Çağı yakalayan, Türkiye’deki insanlara değişik gelebilecek şeyler yapacağız.

n Yurtdışına açılmak istiyor musunuz?

 

- Liseden beri İngilizce ve Fransızca konuşuyorum. Dolayısıyla şansımı denemek isterim. Ama İngilizce şarkı söylemek için zamana ihtiyacım var. Şu an benim için erken.

 

İNKAR ETMEDİM

 

n Son zamanlarda özel hayatınıza yönelik çok haber çıktı...

 

- Evet... Bu haberler zaman zaman canımı acıttı. En son bir haber çıktı: Benimle beraber çalışan vokal arkadaşım Elif’i daire içine almışlar, haber yapmışlar. Gerçek dışı şeyler olduğu zaman çok üzülüyorum. Herkes işini yapmaya çalışıyor. Onun da farkındayım. Ama bir şeyler yapılırken bize sorulabilir yani. Biz de bunun cevabını veririz.

 

n Ama bazen doğru cevaplar vermiyorsunuz...

 

- Ben özel hayatımla ilgili hiç kimseyle konuşmadım. Ama sorulduğu zaman doğru cevap veririz. Ben televizyon kameralarına yalan söylemedim. O an ne söylüyorsam kesinlikle doğrudur. Hiçbir zaman olan bir şeyi inkar etmedim. Sadece "Ben bu konu hakkında konuşmayacağım" ya da "Bana bunu sormayın" dedim. Bu, yalan söylediğim ya da inkar ettiğim anlamına gelmez ki...

 

n Neden "Bunu bana sormayın" diyorsunuz. En başından konuşsanız daha iyi değil mi?

 

- Bir şeyle ilgili konuşulması gerektiği zaman konuşulur, konuşulmaması gerekiyorsa da konuşulmaz. Bu bir zamanlama meselesidir. Ayrıca ben konuşup da mutlu olanı görmedim. Ben öyle bir hayatın içinde olmak istemediğim için konuşmuyorum. Bu ne şımarıklıktır, ne de snobluk... Ben sadece böyle gündeme gelmek istemiyorum, konserime ve işime konsantre olmak istiyorum. Onun için de insanların anlayış göstermesini bekliyorum. Ama gerektiği zamanlarda da, konuşmam gereken konularla ilgili konuşurum.

 

n Belki de doğru zaman şimdi!

 

- Neyi konuşayım?

 

n Tuba Ünsal’ı mesela?

 

- Kameraların önünde, konserlerde bu konuları konuşmak istemediğim için sustum. Hakikaten kimse yanlış anlamasın. Bir şeyden kaçtığım için yalan söylemeye çalışmadım. Konuşmak istemeyenler asla suçlu değildir! Daha iki yıldır bu camianın içinde olan biri olarak bana anlayış göstermenizi rica edeceğim.

 

n Tuba ile birlikte misiniz?

 

- Evet birlikteyiz. Gayet keyifliyiz, mutluyuz... Benim kafamda doğru bir zaman vardı. Bunun nedenlerini bana sakın sormayın. Çünkü bunları kendi içimde yaşıyorum.

 

n Kendi içinizde yaşadıklarınız her neyse bunlar sizi mutsuz ediyor mu?

 

- Hayır. Herkesin yaşadığı şeyler bunlar. Herkes kendi ilişkisini yaşarken, arkadaşlarına söylemek için bile bir zaman belirler.

 

n Fakat bu ilişkiyle ilgili farklı iddialar gündeme geldi... Mesela Tuba Hanım’ın sizinle beraberliği yüzünden boşandığı gibi...

 

- Çok şey söylenmiş olabilir, ama ben ne yaptığımın farkındayım. Ne yaptığımı iyi biliyorum. Her şey benim kendi içimde.

 

n İçiniz rahat mı?

 

- Evet, benim içim çok rahat.

 

İşte son şarkısı

 

Yeni albümünün çalışmalarını sürdüren Yalın, yazdığı son şarkısının sözlerini KELEBEK okurlarıyla paylaştı:

 

Koydum sevinçlerimi önüme

 

Baktım, hepsi sensin

 

Yazdığım şiirlerin her hecesi

 

Üzüldüğüm tüm filmler

 

Yıpranmamış hayatlar

 

Büyük hüzünler bekler

 

Her işte bir hayır

 

Bu işte hepsi sensin

 

Eurovision riskini almaktan korkarım

 

n Eurovision’dan teklif gelirse katılır mısınız?

 

- Sertab Erener birinci olduktan sonra, aklı başında olan biri bu riski almamalı bence. Çünkü ben Eurovision’da çok sağlıklı bir oylama olduğuna inanmıyorum. Zaten ortada bir başarı var. Orada ikinci olmak bile başarısızlıktır. Bir ülkenin sorumluluğunu taşımak çok riskli. Ben böyle riskler almaktan korkarım. Dediğim gibi ikinci olsan bile başarısız olursun. Bundan daha kötü bir şey olabilir mi? Şu ana kadar bir teklif almadım. Allah’tan da almadım, çünkü reddetmeyi, "yapamam" demeyi de yediremem kendime.

 

Benim sinirim 10 dakikada geçer

 

n Dikkat ettim de kontrol mekanizmanız inanılmaz çalışıyor. Çok rahat değilsiniz?

 

- Evet değilim. Keşke biraz rahat olabilsem. En sevmediğim özelliğim budur. Bu bir yerde iyi, bir yerde de çok kötü. İnsanın ruh sağlığını bozuyor. Her şeyin kontrolünün bende olmasını istiyorum. "Aman elimden kaçmasın, hakim olayım" diye çalışıyorum. Feci bir şey.

 

n Çok da sessiz sakin biri değilsiniz. Hatta asabi duruyorsunuz...

 

- Dediğim dedik bir tarafım var. Koç burcuyum, çok normaldir. Bir de ben işimle ilgili yaptığım her şeye çok özen gösteririm. Aynı özeni göremezsem, bu beni sinirlendirir. Ama sinirim 10 dakika sürer.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle