GeriKelebek Evde tiyatro gösterisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evde tiyatro gösterisi

Evde tiyatro gösterisi
refid:3860452 ilişkili resim dosyası

İtalyan Kültür Merkezi, evde tiyatro gösterilerine başladı. İlk oyun, İtalya Kültür Ateşesi ve Merkezin müdüresi Tangianu’nun evinde oynandı.

Ankara’da ilk defa düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yapan Angela Tangianu’nun evine İtalyan sanatçıyı izlemeye, İtalya Büyükelçisi Carlo Marsili ve Alman Büyükelçisi Wolfgan Rutherd Born’un yanı sıra bir çok diplomat geldi. Tangianu’nun 20 kişilik özel misafiri ev ortamında oturma grupları ve minderler üzerinde gösteriyi izledi.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun "Kayıp Toprağın Türküsü: Ruzante" adlı oyununun İtalyan rejisörü Angelo Savelli’nin yönetmenliğinde Marco Zannoni’nin yazarak oynadığı "Grogre" adlı tek kişilik oyun, Ankara’nın farklı mekanlarında da izleyici ile buluşacak.

İtalya’da yaygın bir gelenek olan bu tiyatro türünde ev sahibi, konuklarını hem bir tiyatro gösterisiyle hem de takiben ikramlarla ağırlıyor.

Gaziantep’te de oynanacak

Ankara’da oyunlarını sahneleyen Marco Zannoni, Bologna Tiyatro Okulu’nda eğitim gördü. 1984 yılından beri kendi tiyatro eserlerini yazıyor. Oyun, Ankara’dan sonra Gaziantep’te de Rotary Kulübü üyelerinin organizasyonuyla sahnelenecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle