GeriKelebek Erkeksiz kadın tartışması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkeksiz kadın tartışması

Önceki gün Hürriyet'in toplum sayfasında yayımlanan ‘‘Spermsiz Bebek Çağı’’ başlıklı haber, büyük ilgi çekti.

Kadınların çocuk sahibi olmak için artık erkeğe ihtiyacı olup olmadığı konusunda sahne ve şov dünyasının ünlüleri de çarpıcı düşünceler ortaya koydu.

KADIN SANATÇILAR NE DİYOR

Harika Avcı

Amazonlar gelmesin

Kadının erkekle birlikteliğine inanıyorum. Kadın her zaman kadındır. Erkek de erkek. Bizler çocuk sahibi olacaksak o çocuğun anne ve babası ile birlikte yaşaması gerekir. Amazon ırkının gelmesi bence iyi olmaz. Ama bir çocuk sahibi olmak isterdim. Bunu zamanında yaşadım. Bu duygu çok güzel ama onu kaybetmek çok kötü.

Ebru Yaşar

Spermsiz çocuk olmaz

Amazonlar'ın geri döneceğine inanmıyorum. Olmaz böyle bir şey. Spermsiz çocuk nasıl bir çocuk olur, bunu düşünemem bile. İnsanlar, severek sevişerek çocuk sahibi olmalı. Bana, insanların birbirini severek çocuk sahip olmaları daha mantıklı geliyor.

Hande Yener

Erkeksiz dünya hoş değil

Bu, iyi midir, kötü müdür bilemiyorum, ama benim bir çocuğum var. Evlat sevgisi kadar güzel bir sevgi olamaz. Dünyada erkeklere gerek kalmaması sevindirici değil. Kadının o çocuğa yalnız başına sahip olması, sevgi eksikliği olabilir. Anne baba sevgisi ile büyümesi gerekir.


ERKEK SANATÇILAR NE DİYOR


Özcan Deniz

Dayanılmaz bir şey

Teknoloji ve bilim çok ilerleyebilir. Benim bu konudaki fikrim her zaman duygusallık ve doğallıktan yanadır. İki insanın birbirini severek dünyaya getireceği en güzel varlığın duyguları nasıl olur bilemem. Ben buna karşıyım. Özellikle kadınların dünyayı eline geçirmesi, dayanılmaz bir durum. Onların da memnun olacağını zannetmiyorum.

İzzet Yıldızhan

Erkekler ne olacak

Gelecekte belki olabilir, ama yakın zamanda olabileceğini zannetmiyorum. Ayrıca komik buluyorum. Yakında insan yerine canavarlaşmış varlıklar gelebilir. Ben bunları düşünmek bile istemiyorum. Amazon ırkı gelecekse bu kadar erkek ne olacak. Bizim halimiz ne olacak.

Kerem Alışık

Daha neler göreceğiz

Bence erkeklere de kadınlara gerek var. Bir kadın erkeksiz, bir erkek de kadınsız olmaz. Tabii tıp, bilim, oldukça ilerledi. Her şey insanına bağlıdır. Bu şekilde evlat sahibi olmak istemem. Türkiye'de kadınla erkeğin birlikte yaşayarak bir çocuk yapmasını daha doğal buluyorum.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle