GeriKelebek Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli?

Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli?

Erkeklerin genital bölgeleri fizyolojik olarak farklılık gösterir. Bu nedenle temizliği de farklı olmaktadır. Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmelidir?

Genital bölge temizliği, genel olarak yapılan erkek vücut temizliğinin önemli bir parçasını kapsar.  Temizliğinin iyi yapılmaması birçok hastalığa sebep olabilir.  Bu hastalıklar çok ciddi olabilir ve kişiyi kansere kadar sürükleyebilir. Doğru hijyen kurallarının uygulanmaması durumunda genital bölgede virüs, bakteri, parazit gibi enfeksiyonlar gelişir.  Bu gibi durumlardan oluşan hastalıkların cinsel yolla karşı tarafa bulaşması da mümkündür.

Erkekler genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli

ERKEKLERDE DOĞRU GENİTAL BÖLGE TEMİZLİĞİ

Erkekler, genital bölge temizliği yaparken şampuan, sabun gibi kullanılan malzemeleri o bölgeye uygun olarak seçmeli ve bölge tahriş edilmemelidir. Genital bölgedeki erkek kıl temizliği oldukça önemlidir. Kılların gelişmemiş hali olan tüylerin de  temizliği, dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında gelmektedir. Tüy evresinde jilet kullanılması tüylerin kıla dönüşümünü hızlandırmaktadır. Henüz gelişmekte olan tüy temizliği ile ilgili de size en uygun sabun veya şampuanı kullanmanız önerilir.

Tüylerin nemli kalması o bölgede enfeksiyon oluşmasına sebep olur. Bu yüzden genital bölgenin sürekli kuru tutulması gerekmektedir. Tüyleri haftada bir kere keserek ya da tüylerin çıkma açısına uygun olarak jiletle kısaltılabilir. Jiletle yapılan temizlik çok fazla dikkat gerektirir.

Yavaşça ve çıkış açısına uygun bir şekilde gerekli temizlik gerçekleştirilidir. Jiletin genital bölgeyi tahriş etmesi durumunda özel bölge tüy dökücü krem, ağda, epilasyon gibi yöntemler kullanılabilir. Cinsel organ, tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra yıkanmalıdır. Kullanılan iç çamaşırları koton olmalıdır ve her gün değiştirilmelidir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle