GeriKelebek Erdoğan: Fildişi kulelerden ülke yönetilmez
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Fildişi kulelerden ülke yönetilmez

Hükümeti IMF kapılarında dilenmekle suçlayan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkın hiç bu kadar horlanmadığını ve dışlanmadığını savundu. Erdoğan, "Fildişi kulelerden Türkiye yönetilemez" dedi.

Erdoğan, Gümüşhane`de Zafer Meydanı`nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye`de insanların artık ekmek kavgası verdiğinibelirterek, ``Biz ekmek kavgasının yanında bir şeyin daha kavgasının verilmesini istiyoruz. O da demokrasi mücadelesidir`` dedi.

Erdoğan, ülkenin, demokratik hak ve hürriyetler noktasında önünü kesmek isteyenlerin olduğunu öne sürerek, ``Çünkü işlerine gelmiyor. Bu ülkede hak konuşulmasın istiyorlar. Doğru, güzellik konuşulmasın istiyorlar. Biz, isteseler de, istemeseler de konuşacağız`` diye konuştu.

Erdoğan, 1998 yılında hükümette DSP ve ANAP`ın olduğunu anımsatarak, şunları söyledi:

``Türkiye`nin o dönem yıllık Gayri Safi Milli Hasılası, 205 milyardolardı. 2001 yılında MHP`yi de alarak üçlü ortaklık kurdular. Gayri Safi Milli Hasıla 150 milyar dolara düştü. Türkiye`de açlık sınırında olan 15 milyon vatandaşın aylık geliri 43 dolardır. Türkiye`nin yüzde 25`i açlık sınırında, yüzde 50`si yoksullluk sınırında, yüzde 25`i de kendini idare ediyor.``

``Fildişi kulelerden Türkiye yönetilemez`` diyen Erdoğan, ``Türkiye Cumhuriyeti Anayasası`nda (Türkiye laik, sosyal, hukuk devletidir) diyor. Nerede bu sosyal devlet? Bu millet hiçbir dönem bu kadar dışlanmamıştı, horlanmamıştı. Şimdi bizi dilenci haline getirdiler. Kendileri de IMF kapısında dilenci oldular`` dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle