GeriKelebek Erciyes’te kayak sezonu açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erciyes’te kayak sezonu açıldı

Erciyes Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaşması ile birlikte kayak sezonu açıldı. Erciyes’e son iki günden beri aralıklarla, buna karşın yoğun olarak yağan kar, turizmciler ve kayakseverlerin yüzünü güldürdü.

Erciyes kayakevi yetkilileri, bu sabah telesiyej çevresinde kar kalınlığının 40 santimetre olarak ölçüldüğünü belirterek, bu bölümde kayak sezonunun başladığını bildirdiler.

Tatil için Erciyes’teki tesislerde yer ayıran kayakseverlerin son 10 günden beri kar haberi alabilmek için adeta telefonlarını kilitlediğini belirten yetkililer, “Dün gece başlayan ve sabaha kadar devam eden kar imdadımıza yetişti. Kayakseverler artık endişelenmeden Erciyes’e gelebilirler” dedi.

Erciyes Dedeman Ski Center Genel Müdürü Adnan Özgür de, kayak sezonunun açılması ile birlikte sıkıntılarının son bulduğunu, 27 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında yüzde 100 doluluk ile hizmet vereceklerini bildirdi. Üç ayrı kayak pisti olan Erciyes Kayak Merkezi’nde teleski, telesiyej ve baby-lift mekanik tesisleri bulunuyor. Erciyes’in kayağa yapışmayan dünyaca ünlü toz karı da kayakseverlerce tercih ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle