GeriKelebek Enerjimizi konuşmaya harcıyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Enerjimizi konuşmaya harcıyoruz

Yaşam enerjimizi arttıran gezegen Mars, İkizler burcuna geçti. 13 Temmuz’a dek sürecek bu yolculuk, İkizler burcuna ait konuların ön plana çıkacağının göstergesi. İkizler zamanı kurulan şirketler için, şimdi atılım yapma, harekete geçme zamanı.

Tanrıların habercisi olan sevimli küçük Merkür, eski Yunan’da  Hermes olarak bilinir. Merkür, İkizler burcunun yöneticisidir. İnsanlığa yazmayı, kalem tutmayı, terziliği öğreten, eski Mısır’da yaşadığı düşünülen İdris Peygamber de Hermes ile ilişkilendirilir. Mars, iletişimi temsil eden İkizler’deyken, her türlü zihinsel aktivite, yazılı-sözlü iletişim ve hareketlilik söz konusu olacaktır. Kitapçılar, iletişimciler, yayınevleri, küçük esnaf, terziler, yurtiçi turist rehberleri, eğitim, okuma-yazma ve konuşma üzerine olan tüm meslek grupları uykudan uyanıyor. Peki bu dönem ne işimize yarayacak:

Size öneriler:

Bu günlerde yazmak, konuşmak isteyeceksiniz. Bol bol toplantılara katılın, arkadaş grupları arasındaki sohbetlerle beslenin. Her zaman yanınızda not alabileceğiniz bir şeyler bulunsun.
İlginç konular öğrenmek, istediğiniz kursa yazılmak, hatta yabancı dili geliştirmek için harekete geçme zamanı şimdi. Hızla öğrenebildiğinizi göreceksiniz.
Kısa seyahatlere ajandada yer açın. Uzun hafta sonu tatillerinde kültür turları yapın. Bu kez deniz kenarında uzanmak değil, dolaşmak, farklı yörelerdekilerle sohbet etmek daha keyifli görünüyor.
Sanal ortama verin kendinizi. Farklı sosyal medya kanallarına üye olun.
Hemen bir blog açın. Kendinizi ifade etmek, ilgi alanlarınızı başkalarıyla paylaşmak için internet uygun bir ortam. Kendinize özgü ne varsa tanıtın.
Şirketinize öneriler:
Şirket içi ve şirket dışı iletişime zaman harcamak, diğer zamanlardan çok daha etkili olacaktır.
Sahada satış yapan ekiplerinizi canlandırın. Ticaretin inceliklerini kullanarak çok başarılı olmak mümkün. Müşteri ziyaretlerine öncelik tanıyın.
Medyada tanıtım önemli. Ama özellikle çigzi altı reklam araçları bu dönemde çok daha etkili olacaktır. Broşürler basın, kurumsal kimlik ve logo görselleri üzerine çalışın.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle