GeriKelebek En yaratıcı salonlar seçildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En yaratıcı salonlar seçildi

Türkiye pazarında satış rekorları kırarak dikkat çeken Evim dergisi, her ay verdiği pratik ev fikirleri ve alışveriş önerileriyle geniş bir tutkun kitlesi yaratmış durumda.

Derginin geçtiğimiz aylarda Polisan firmasının işbirliğiyle başlattığı bol ödüllü "Dekoratörbenim" isimli yarışma, profesyonel eli değmeden, tamamen evsahiplerinin zevkleri doğrultusunda yapılmış en yaratıcı salonları seçmeyi amaçlıyordu. Yapılan başvurular, evimdergisi.com.tr adresinden yapılan oylamayla önce 10’a indirildi; daha sonra jürinin değerlendirmesiyle sonuçlar belirlendi. İşte seçilen en yaratıcı salonlar...
İşte şampiyon

Endüstri Mühendisi Aslı Özgökmen, Yeniköy’deki evinin salonunu dekore ederken rahatlığı ön planda tutmuş. Mobilya seçiminde eşyaların rahat, pratik ve kullanışlı olmalarına dikkat edilmiş. Odada kullanılan mavi, kırmızı ve beyaz renkler denizi çağrıştırdıkları ve ev sahibini rahatlattığı için tercih edilmiş. Duvarlarda mavi, kırmızı ve beyaz, tavan, pencere kenarı ve kapı geçişlerinde mavi renk kullanılmış. Salonunda ağırlıklı olarak doğal ışığı kullanmayı tercih eden ev sahibi akşamları ise tavandan aydınlatmadan yana.

Doğal ve özel bir tarz

Akademisyen Lale Andiç, İzmir Güzelbahçe’deki evinin salonunda rahat ve özgün bir etki yaratmak istemiş. Mobilyalarda doğal ve masif malzemeler ön plana çıkıyor. Duvarlarda hardal ve krem renginin kullanıldığı mekanda, terracotta ve zeytin yeşili tamamlayıcı renk olarak seçilmiş. Odayla uyumlu olması için döşemelerde ketene ağırlık verilmiş. Pencerelerde ise doğallığı korumak için ahşap jaluziler tercih edilmiş.

Mutluluk veren salon

Melanie Bilgin eşiyle birlikte "orada olmanın insana mutluluk verdiği bir alan" yaratmak istemiş. Duvarlarda kullanılan kirli beyazı, koltuk ve halılarda kullanılan turuncu, krem, gri, füme ve siyah tamamlıyor. Ağaç ağırlıklı mobilyalarda zeytin rengi, krem rengi lake ile uyum sağlamış. Salonda geniş koltuklar ve gerektiğinde şık bir parti mekanına dönüştürülebilmesi için işlevsel aydınlatmalar kullanılmış.

Akıcı ve dingin bir stil

Şehrin karmaşasından bunalan Arzu Yakal, salonunda akıcı ve dingin bir alan yaratmış. Mobilya ve tekstilde tercih ettiği renklerle huzuru, aksesuarlarda kullandığı kristal objelerle suyun saydamlığını yansıtmaya çalışmış. Duvar rengi olarak vizon tercih edilmiş. Yemek masası, konsol ve sehpa da fazlalıklardan arınmış ve yalınlaştırılmış bir çizgide. Wenge ağacından mobilyaları beyaz oturma grubu ve kumaşı yenilenen ev sahibinin babaannesinden yadigar tekli koltuk tamamlıyor.

Beyazın hakimiyeti

Nur Köküöz Üçok’un Bodrum’daki yazlık evinin salonunda yaratmak istediği etki öncelikle işlevsellik olmuş. Buna yaratıcılık, şıklık ve rahatlığı da eklemiş. Duvarlarda beyaz rengin tercih edildiği salonun girişinde yer karolarıyla uyumlu olması için açık kiremit renk tercih edilmiş. Odanın dekorasyonundaki ağırlıklı renk de beyaz.

Ortak noktaları, kişisel özellikler barındırmaları

Yarışmada en fazla puan alan diğer evler ise şöyle sıralanıyor:

6. Yücel Taşkın, Beylikdüzü-İstanbul

7. Makbule Ayça Yapar, Ümraniye-İstanbul

8. Nermin Kınacı, Mersin

9. Sinem Alanyurt, Nişantaşı-İstanbul

10. Emel Tabak, Kuşadası-Aydın

Yorumları Göster
Yorumları Gizle