GeriKelebek En ünlü dekorasyon fuarları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En ünlü dekorasyon fuarları

Dünya tasarım ve trend otoriteleri, ünlü markaların üreticileri, ithalatçı firmalar, tasarımcılar, profesyoneller ve tüketiciler, her sene belli başlı fuarların izini sürüyorlar. Dekorasyon eğilimlerinin belirlenmesinde bir adım önde giden bu fuarlardan, en sevdiklerimi sizin için bir araya getirdim.

Milano Mobilya Fuarı

Bu sene 13-18 Nisan tarihlerinde yapılacak olan büyük Milano çıkartması(!), her sene binlerce ziyaretçiye görsel bir şölen yaşatıyor.

Endüstriyi harekete geçiren bir şov niteliğindeki fuar, Salone Satellite bölümüyle genç yeteneklere de üreticilerle bağlantı kurabilecekleri bir platform oluşturuyor. Web sitesi: www.cosmit.it

Paris Maison&Objet Fuarı

Bu sene 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında yapılan Maison&Objet, stil meraklıları için bir dünya platformu. Bugünün koleksiyonlarını, yarına dair önerileri ve sektör profesyonellerini bir araya toplayan, üreticiler ile tüketiciler arasında ‘şık’ köprüler kuran bir fuar.

Bu sene 10’uncu yılını kutlayan organizasyon, Ethnic Chic, Textile, La Table, Home Accessories, Now! Design... gibi farklı konseptlerde bölümlerden oluşuyor.

Web sitesi: www.maison-objet.com

New York ICFF Fuarı

14-17 Mayıs’ta tasarım tutkunlarının yolunu New York’ta buluşturacak olan bu fuar, çağdaş mobilya, oturma birimleri, aydınlatma, halı ve yer kaplamaları, tekstil ürünleri, aksesuarlar, mutfak ve banyo tasarımları, dış mekan mobilyaları gibi geniş bir alanda uluslararası katılımcılarıyla global bir arena oluşturuyor.

Tasarım okullarına özel bir bölüm ayıran fuar, tasarım gurularının verdiği konferanslarla da zenginleştiriliyor.

Web sitesi: www.icff.com

Londra 100% Design Fuarı

On senedir tasarıma ve özellikle genç tasarımcılara verdiği destekle alkışlanan Londra’daki bu fuarın bu seneki tarihi 22-25 Eylül olarak belirlenmiş.

Lokal gibi görünmesine ve diğer fuarlarla karşılaştırıldığında fuar alanı olarak çok küçük olmasına rağmen, ziyaretçi profiliyle her sene daha da popülerleşen bu tasarım fırtınası, şehrin doğu tarafında yapılan Designersblock etkinliğiyle de birleşerek özellikle alternatif, radikal ve bağımsız ruhlara ilaç gibi geliyor. Web sitesi:

www.100percentdesign.co.uk

Frankfurt Heimtekstil Fuarı

Ev ve ev obje tekstili dünyasında neler oluyor, önümüzdeki sezonun yükselen trendleri neler, zarfı açılan vitrinlerde hangi renkler hakim olacak, daha mı desenli olacağız yoksa yolumuza düz mü devam edeceğiz?

Tüm bu soruların cevabını arayan binlerce kişi her sene Frankfurt Heimtextil Fuarı’nda bir araya geliyor. Türk kumaş üreticilerinin de yoğun ilgisine sahip olan Heimtextil, bu yıl 11-14 ocak tarihleri arasında düzenlendi ve trendler, yepyeni koleksiyonlar, soluksuz alınan siparişler, ve konferanslarla güçlü bir profile sahip. Web sitesi:

www.heimtextil.messefrankfurt.com

Köln Mobilya Fuarı

Bu sene 17 - 23 Ocak tarihleri arasında Köln Mobilya Fuarı’nda randevulaşan uluslararası firmalar, tasarımcılar ve ziyaretçiler, 48 ülkeden gelen 1.329 katılımcının çarpıcı modern tasarımlardan, yüksek kaliteli klasik ev mobilyalarına kadar farklı ürün çeşitlerini gördüler.

Tüm dünya mutfaklarına ait yeni fikirler, trendler, tasarım ve teknolojinin gelecekteki vizyonu, fuar süresince önemle vurgulanan temalar arasında yer aldı. Köln Messe, her yıl yayınlanan, fuarın en yenilikçi ve ilerici tasarımlarının seçildiği Hit Guide 2005 kitapçığı ile de dikkat çekiyor.

Web sitesi: www.imm-cologne.de

Eğlenceli tabaklar

İntema Daily, Belçika’dan ithal ettiği Bon A Part serisi beyaz porselen tabaklarının üzerlerindeki sevimli hayvan figürleri ile sofralarınızı daha eğlenceli hale getiriyor. Seride çorba kasesinden spagetti tabağına, kahve fincanına kadar birçok ürün bir arada. Tel: (0212) 233 07 78

Plazma önü şıklık

Evlerinde çağdaş ve modern tarzdan yana olanları, İnci Mutlu tasarımı 60 parçalık ‘Sunday’ koleksiyonu ile buluşturan Tunaev, ‘plazma’ ünitesi ile kitaplık, çekmece, tv ve dvd player ünitelerini bir araya topluyor. Tel: (0212) 715 23 23

Yorumları Göster
Yorumları Gizle