GeriKelebek Electronica da globalleşti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Electronica da globalleşti

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek dans müziği festivali İstanbul Burç Beach’te başladı.

FG 93.7 tarafından düzenlenen ’Electronica Festival İstanbul’, Avrupa’nın en büyük dans müziği festivali olan ’Global Gathering’ ile gücünü birleştirdi.

17-18-19 Ağustos tarihlerinde Burç Beach’te gerçekleşecek olan ’Electronica Global Gathering İstanbul’ 2 sahnede 40’ tan fazla yerli-yabancı grup ve sanatçıyı canlı performanslar ve DJ setleri ile ağırlayacak. Deniz kenarında kurulaca ana sahne haricinde 5000 kişilik çadır içinde de ikinci sahne yer alacak. Üzülerek belirtmek gerek, siz bu yazıyı okuduğunuzda Cassius ve Richie Hawtin gibi önemli isimler Electronica sahnesinde yerini almış, konserlerini gerçekleştirmiş ve coşkuyu izleyicileriyle paylaşmış olacak.

Bu sene bir ilki gerçekleştirerek 1000 kişilik bir kamp alanı ile müzikseverlere konaklama imkanı sağlayacak olan Electronica Global Gathering İstanbul, kite-board şampiyonlarından workshoplar ve gündüz denize girme imkanı ile katılımcılara Burç Beach’in olanaklarından sonuna kadar faydalanma ve gerçek bir festival deneyimi yaşama fırsatı verecek.

İngiltere’de geçtiğimiz sene 75.000 katılımcıyı ağırlayarak Avrupa dans müziği festivalleri arasında rekor kıran Global Gathering, bugüne kadar Daft Punk, Fatboy Slim, Faithless, Basement Jaxx gibi dans müzik dünyasının en büyük isimlerine programında yer verdi. Geçtiğimiz 3 sene içerisinde 40.000 katılımcıyla 30’a yakın canlı grup ve 100’den fazla DJ’i buluşturan Electronica Festival İstanbul, 4. senesinde çıtayı daha da yükselterek globalleşiyor ve Avrupa’nın en önemli dans müziği festivalleri arasına giriyor.

KAPAKOLDULAR

Avril üstsüz

Evinin kadını olan Avril Lavigne, alkollü görüntüleri basına yansıyıp da ’çıplak yollarda koştum’ der demez piyasada olan Blender dergisinin kapağı olarak karşımıza çıktı. Dergiye üstsüz poz veren Lavigne’in satış patlamasına neden olacağı konuşuluyor.


Böyle photoshop görülmedi

Allure dergisi skandallar kraliçesi Britney Spears’ı kapağa taşıdı. Uygunsuz davranıışlarıyla sık sık kötü şekilde basına yansıyan Amerikalı şarkıcıyı dünya güzeli yapan dergi yetkilileri, magazinin alay konusu oldu.


Kapak yemekle ödüllendirildi

Madonna’nın yeni varisi olduğu iddia edilen Rihanna, Paper eylül sayısına kapak oldu. Adına bir tanıtım yemeği verilen Rihanna’nın gecede Misha Barton ile dedikodu yaptığı da görüldü.


Hanım Hanımcık

Şeytan Marka Giyer’de stajyer rolündeki başarılı oyunculuğuyla bir anda tüm dünyanın ilgisini çeken Anne Hathaway, Teen Vogue’un eylül sayısının kapağı oldu. Bikinili pozlar veren Hathaway ilerde adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor.


Bilet fiyatları

Günlük biletler: 70 YTL

VIP Günlük: 100 YTL

Kombine + Kamp: 120 YTL

Kombine: 100 YTL, Kapıda: 120 YTL

Kombine öğrenci: 80 YTL

18.08 CUMARTESİ

Main Stage

Shapeshifters live

Westbam

Junior Jack & Kid Creme

Blackstrobe live

Matthew Dear’s Big Hands live

U.F.U.K & Met

Mert Yücel

Garen

Ali & Ozan live

Electrode Band live

HyperJumperz

Volkan & R-Ha

Global Blue Arena

Yoji Biomehanika

Pendulum DJ set & SPMC

Zombie Nation live

Motor live

Andy Moor

Eston

BeeGee & Ferhat Albayrak

19.08 PAZAR

Kapanış partisi

Sander Kleinenberg DVJ Set

Murat Uncuoğlu

Procombo

High Vision

Tan

Batu

İlker Aksungar & Kid-E

Rubsilent

http://www.electronicaglobalgathering.com/
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle