GeriKelebek Ekin kafese girdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekin kafese girdi

Ekin kafese girdi
refid:16678557 ilişkili resim dosyası

Ekin Türkmen, geçtiğimiz günlerde önemli bir sosyal sorumluluk projesi için objektif karşısındaydı.

Türkiye’nin hayvan hakları alanında en büyük projesi olan “Kırmızı Kulübe” için 11 ünlü ile birlikte Mehmet Turgut’a poz veren oyuncu, 19 Ocak’ta Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşecek yardım gecesinde de kafese girmeyi planlıyor.

Öncelikle bize Kırmızı Kulübe’nin nasıl bir proje olduğundan biraz söz eder misiniz?    

- Çiftgeyik Karaca markası, Sokak Hayvanları Koruma Derneği ve 12 ünlünün desteğiyle hayata geçirilen bir proje bu. Projeye destek için bir takvim hazırlandı. Bu takvimden elde edilecek gelir SHKD’nin Kemerburgaz’daki barınağının genişletilmesinde ve şartlarının iyileştirilmesinde kullanılacak.

Size bu çalışma karşılığında bir ücret ödendi mi?  

- Hayır, biz gönüllü olduk, hiçbir ücret almadık. 

Çekimler nasıl geçti?

- Eğlenceliydi. Hepimiz kafeslere girdik. Köstümler de çok iyi tasarlanmıştı.
 
Bu projeye takvim geliri dışında başka nasıl destek verilecek?

- Hayrettin Karaca’nın giydiği kırmızı kazağı bilirsiniz. Çiftgeyik Karaca, o kazakların satışından elde edilecek geliri de bu projeye aktaracak.

MAHALLENİN DELİ KADINLARI GİBİYİM

19 Ocak’taki canlı protestoda neler yapılacak peki?


- Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenecek gecede, hayvanlara uygulanan şiddeti protesto edeceğiz. Altı mimar, bizim için özel kafesler hazırlıyor. Kafeslerin içinde oyuncular olacak ve orada bir performans sergilenecek. Gecede destekçi firmanın da özel bir defilesi olacak.

Siz bu projeye nasıl dahil oldunuz?

- Bu tarz projelere ne kadar duyarlı olduğumu bildikleri için benimle görüştüler, “Kırmızı Kulübe”den söz ettiler. Hiç düşünmeden kabul ettim. Oyuncunun empatisi yüksektir, bu durumlara kayıtsız kalamaz. Zaten çevreye de çok duyarlıyımdır. Çöpleri ayrıştırarak atarım, kullandığım ürünler doğada çözülebilen ürünlerdir. Sokakta hasta hayvan gördüğümde, iyileşene kadar ona bakarım. Evde de iki kedim var.

Sokaktan hayvan mı topluyorsunuz eve?

- Mahallenin deli kadınları gibiyim. Neredeyse gördüğüm her hayvanı besliyorum. Yardıma muhtaç hayvanları alıyor, besleyip bakımını yapıyor, sonra iyi durumda sokağa bırakıyor ya da sahiplendiriyorum. Kendimi sorumlu hissediyorum.

AMERİKALILAR OYUNCULUK KONUSUNDA BAŞARISIZ

Los Angeles’a gittiğiniz dönem neler yaptınız?

- Arada workshop’lara gittim, ama çok ciddi bir eğitim almadım. Amerika’da oyunculuk eğitimi almanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. Bu konuda başarılı değiller çünkü. Biz Akdeniz insanıyız. Bizim mimiklerimiz ve duygularımız doğalımızda var. Onlar bunu önce teknik olarak öğreniyorlar. Mesela utandıysan önce yere sonra karşındakine bakarsın konusunu bile öğretiyorlar. Kendine özgü oyunculukları olanlar star oluyor orada, bizde ise herkesin kendine özgü stili var.

Orada ders almazsınız yani...

- Neden alayım ki? Burada deneyimli bir oyuncu ile konuşurken bile daha fazla şey alabilirsin.

BUGÜNE KADAR GERÇEK SEVGİLİMLE GÖRÜLMEDİM

Murat Dalkılıç, Teoman... Erkek arkadaşınız kim ya da kimdi?


- Hiçbiri. Erkek arkadaşlarım oldu ama haberlerimiz hiç çıkmadı. Teoman, Mustafa Altıoklar, Oktay Kaynarca; bunlar hep birlikte vakit geçirdiğim isimler. Ben onların kız arkadaşlarını bilirim, onlar da benim erkek arkadaşımı... Bir gün hepimiz aynı partideyiz, “Üç eski sevgilisiyle aynı partide” dediler, insaf! Bir de ben şimdiye kadar hiçbir ilişkimi paylaşmak istemedim ki.

Neden?

- Çünkü günümüzde adını Google’a yazdığında her şey çıkıyor. Ne kadar modern gibi görünsek de hiçbirimizin ailesi ya da sevgilisi bundan hoşlanmaz. Çok şükür ki bugüne kadar kimse gerçek erkek arkadaşımla beni çekmedi.

Bunun bir yolu var mı?

- Hiçbir yere gitmezsin, evden dışarı çıkmazsın ya da çıkarsan karşıda yani Anadolu yakasında takılırsın.

HAYATIMI SÜRDÜRMEK İÇİN DİZİ YAPMAK ZORUNDAYIM

Yakında yeni bir dizide görecek miyiz sizi?

- Birkaç proje için görüştük, biri olacak gibi. Anlaşmayı henüz imzalamadığım için açıklamayamam ama...

Neden sadece dizilerde rol alıyorsunuz?

- Hayatımı sürdürmek için dizi yapmak zorundayım. Bu demek değil ki tiyatroyu sevmiyorum, ama belli bir yaşam standardını sürdürebilmem gerek. Bir de “dizim var” deyip tiyatro provalarını aksatırsan olmaz, biz öyle görmedik. O yüzden riski göze alamıyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle