GeriKelebek Edebiyatçılar sıra gecesinde buluştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Edebiyatçılar sıra gecesinde buluştu

Everest Yayınları tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen sıra gecesine katılan yazarlar, çiğköfte yiyip türkü söylediler. Yayınevinin sahibi M. Faruk Bayrak'ın Acarkent'teki villasında düzenlenen sıra gecesine, Everest'ten kitabı çıkan yazarlar ve konuklar davet edildi.

Alev Alatlı, Sezer Duru, Şebnem İşigüzel, Perihan Mağden, Nuray Mert, Ahmet Hakan, Deniz Kavukçuoğlu, Adnan Özer, Yılmaz Odabaşı, Metin Celal, Osman Akınhay ve Abdullah Yılmaz geceye katılan isimlerden bazılarıydı.

Sıra gecesinin ana yemeği, iç pilavlı kuzu çevirmeydi. Yemeğin ardından sazendelerin Urfa ağırlıklı türkülerini dinleyip eğlenen ve bol bol sohbet eden yazarlar unutulmaz bir gece geçirdiler. Pek çok konuk yerde oturmaya alışık olmasa da renkli gece geç saatlere kadar sürdü. Her ne kadar gece Urfa usulü sıra gecesi olsa da, konukların kimlikleri çalınan parçaların geniş bir coğrafyaya yayılmasını sağladı. Alev Alatlı yaptığı istek listesine Rumeli türkülerini de ekledi. Rumeli türkülerinin söylenmesinin bir diğer nedeni, gecenin 10 Kasım'a tesadüf etmesiydi. Gecenin en geleneksel töreni ise çiğköfte yoğrulmasıydı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle