GeriKelebek Eczacıbaşı vitamin pazarına girdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eczacıbaşı vitamin pazarına girdi

Eczacıbaşı vitamin pazarına girdi
refid:8931002 ilişkili resim dosyası

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, "sağlıklı, doğal ve enerjik yaşamı desteklemek üzere", farklı ihtiyaçlara yönelik vitamin, mineral ve besin destekleri serisi ile vitamin pazarına girdiğini açıkladı. Eczacıbaşı vitaminleri ve besin destekleri 11 farklı ürün başlığıyla piyasaya sunuldu.

Eczacıbaşı adını taşıyan ve ABD'nin önde gelen merkezlerinden Nutritional Labs’de üretilen doğal vitamin, mineral ve besin desteklerinin tanıtımı amacıyla, Kanyon Mars Athletic Club’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Eczacıbaşı İlaç Grubu Başkanı Sedat Birol, sağlık alanındaki atılımlarına yeni bir halkayı da vitamin, mineral ve besin destekleri ile eklediklerini belirterek, bu serinin Eczacıbaşı İlaç Grubu’na farklı bir soluk getireceğini söyledi.

Türkiye vitamin pazarının giderek büyüdüğünü ve tüketicinin bilinçlendiğini belirten Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Genel Müdürü Ayşe Özger de yaptığı konuşmada “Eczacıbaşı vitamin, mineral ve besin destekleri serisi ile, sağlığına önem veren, formuna özen gösteren ve günlük yaşamında yeterince doğru beslenemediğini düşünen herkesi hedefliyoruz” dedi.

PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ 475 MİLYON DOLAR

Vitamin ve mineral ihtiyacının doğal ürünlerle karşılanmaya çalışıldığını ancak günümüz koşullarında bunun giderek zorlaştığını kaydeden Özger, sağlıklı beslenme trendinin yükselmesiyle vitamin pazarının da büyüdüğünü, bu nedenle pazarda büyük oyuncu olmak hedefiyle yola çıktıklarını ifade etti. Özger, Eczacıbaşı vitamin, mineral ve besin desteklerinin 21?55 YTL arasındaki fiyatlarla, Türkiye genelinde tüm eczanelerde satışa sunulduğunu belirterek “Tüketiciler Eczacıbaşı İlaç'ın reçeteli ilaç alanındaki geniş deneyimini ve etik yaklaşımını vitamin, mineral ve besin destekleri alanına taşıyacağımızdan emin olabilirler” diye konuştu.

Toplantıda verilen bilgilere göre Türkiye’de vitamin, mineral ve besin destekleri pazarı son iki yılda yüzde 12 büyürken, Pazar hacmi de 2007 yılında yaklaşık 475 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle