GeriKelebek Ece Vahapoğlu'ndan eleştirilere cevap
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ece Vahapoğlu'ndan eleştirilere cevap

Ece Vahapoğlu'ndan eleştirilere cevap
refid:13136129 ilişkili resim dosyası

Sunucu-yazar Ece Vahapoğlu, Okan Bayülgen’in Medya Kralı programında Okan’ın şarkı sözlerini istediği dillere bir an çeviremeyince internet sitelerinde olumsuz yorumlarla karşılaştı. Konunun bu kadar büyümesine şaşırdığını ifade eden Vahapoğlu eleştirilere sert cevap verdi.

Ece Vahapoğlu sözlerine şöyle devam etti: Okan’ın programının formatı belli; o bir eğlence formatı ve Okan’ın konukları sıkıştırması bilinen bir şey. Açıkçası programda bir anlık yaşanan bu olayı ve sonrasında yapılan yorumları çok da ciddiye almıyorum. Bu programla var olmadım, bununla mı biteyim? Beni bilen bilir. Gülüp geçiyorum.İnternet ve özellikle Twitter’daki yorumlara da şaşırıyorum; nereden bilirdim böylesine bir anlık bir şeyin linç etme boyutuna geleceğini. Aslında programın genelinde iyiydim.  Samimiyet ve iyi niyetimden dolayı çok tebrik mesajı da aldım. Haksızlık yapıldığı zamanla anlaşılacak. Ama Türkiye’de böyledir. Genç yaşta başarılar elde etmemi çekemeyenlere benim hakkımda olumsuz haber yapma fırsatı çıktı.

 

Evet 5 dil biliyorum. İspat derdim yok çünkü yaptığım işler ortada. Devlet Başkanları, UEFA sunuculukları gibi pek çok önemli uluslararası organizasyonda yer almış bir isim olarak, üniversiteyi İngilizce, masterımı Fransızca yaptım. Eğitimimi ve dil bilgimi bu saatten sonra kimseyle tartışmam ama bu durumu fırsat bilip olumsuz eleştiri yapanlarla istedikleri zaman 5 dilde sohbet etmeye de hazırım.

 

Programdan;

 

Kitap hakkında konuşmak üzere davetlerini seve seve kabul ettim. Yayına maalesef yorgun çıktım. Ancak bir anlam ifade etmeyen şarkı sözleriyle bir sınavdan geçirileceğimi bilmiyordum. Okan'ın programının formatından dolayı anlık bir dalgınlığın bu şekilde yansıtılmasına  göz yumduğunu düşünüyorum çünkü reklam arasında İsviçreli diğer konukla Fransızca olarak İsviçre’deki minare referandumunu konuştum; Okan da bizi dinledi. Programın ikinci yarısında bana çevirttiği ciddiye alınmayacak bir Türkçeye sahip aynı şarkıyı, anadili Fransızca olan yabancı konuğa sordu; Kanadalı konuk da cevap veremedi. Bunun üzerine Okan da “Adamın dili Fransızca, çeviremiyor, Ece Vahapoğlu ne yapsın? dedi ve konu kapandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle