GeriKelebek Duygu rolünü çok istedim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duygu rolünü çok istedim

Dizide ne kadar soğuk bir kadınsa, gerçek hayatında bir o kadar sıcak. Haziran Gecesi’nin Duygu’su Burcu Kara, bu rolü çok istemiş. Kara, doğum gününde Kelebek sayfalarına konuk oldu.

Haziran Gecesi dizisinin Duygu’su Burcu Kara ile röportaja 10 dakika geç kalınca, korkmadım desem yalan olur! Ben dizideki karakteri gibi agresif bir kadın bulacağımı düşünüyordum. Oysa karşımda oturan kadın, tatlı tatlı gülücükler dağıtarak beni bekliyordu. Burcu Kara, röportajında özel hayatı hakkında konuşmak istemedi, o, ‘ben oyunculuğumla konuşulmalıyım’ diyen güzellerden.

- Galiba Duygu karakteri sadece beyaz camın içinde kalıyor. Peki gerçek hayatta Burcu Kara nasıl biri, Duygu’ya benziyor mu?

1 Mart 1980 Bursa doğumluyum. Üniversiteye kadar Bursa’da geçti hayatım. Daha sonra Eskişehir Üniversitesi’nde İktisat okudum.Şu anda Boğaziçi Universitesi Kimya Mühendisliği’nde okuyan kız kardeşimle İstanbul’da oturuyoruz. Ben çocukluğumdan beri hep ekrana çıkan kişilere heves ettim. Üniversite yıllarında Eskişehir’de yerel kanallardahaber spikerliği yaptım. Üniversite bitince Bursa’ya döndüm. Orada da bir kanalda haber sundum.

- Peki İstanbul serüveni nasıl başladı?

Ben İstanbul’a geleli 3 yıl oldu. İlk başlarda bir diksiyon kursuna giderek, spikerlik konusundaki birikimlerimi değerlendirebilmem için ders almaya başladım. Kurs bitince hocalarım beni Kanal D haber merkezi yöneticileriyle tanıştırdılar. Bir süre haber merkezinde muhabirlik yaptım. Daha sonra Kanal D’de gece haberlerini sunmaya başladım. Bir süre devam etti, daha sonra hafta sonu haberlerine geçtim, sanıyorum bir buçuk yıl filan devam etti bu koşuşturma. Televizyondan hiç kopmadım zaten. Mesela 1, 5 yıldır Cine 5’te ‘Cine- cinema’ isimli bir program sunuyorum.

- Şu anda yine ekrandasınız ama oyuncu olarak.

Ben diksiyon kurslarına devam ederken, oyunculuk kurslarına da başladım. O dönemlerde birkaç arkadaşım Abdullah Oğuz’a benden bahsetmişler. Görüşmeye gittim, onların sayesinde birçok yapımcı ile tanıştım. Bu arada bana gelen tekliflerden bir tanesi de Haziran Gecesi idi. Duygu rolü benim çok istediğim bir rol oldu.

Oyunculuk aşk gibi içten gelmeli

Oyunculuk işinin daha çok başındayım, ve bu işi layıkıyla başarmak istiyorum.Sabahlara kadar uyumayıp, rolümü çalıştığım çok oldu. İlk çekimlerimde kameranın karışısına geçtiğimde çok heyecanlandım. Bu çok başka bir şey. İstediğiniz kadar kameraya yakın olun, o heyecan hep oluyor! Sanki olmalı da! Tabii bu işlerde karşınızdaki insanlarla uyum içinde olmanız şart. Dizinin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu oyuncu kökenli bir yönetmen olduğu için tüm çalışmalarımda bana çok yardımcı oldu. Tabii ki en büyük yardımcım Özcan Deniz. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ayrıca ben diziyi geçen zaman içinde daha çok sevmeye başladım. Zaten oyunculuk aşık olmak gibi bir şey! İçten gelen bir sevgi olmazsa oyuncu olamazsınız.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle