GeriKelebek Dünyanın gözü doğmamış yedizlerde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın gözü doğmamış yedizlerde

Gözler Sibel Deniz’in hamile olduğu yedizlere çevrildi. Aşılama yöntemiyle yediz bebek bekleyen çift yabancı haber ajanslarının da ilgi odağı oldu.
  "Sponsorluk için başvuru yok"

İzmir Aliağa’da yaşayan ve aşılama yöntemiyle yediz bebek bekleyen Sibel-Hüseyin Deniz çifti hemTürkiye’nin hem de dünyanın gündemine oturdu.

SON KARAR ANNENİN

İzmir Central Hospital Başhekimi Dr. Özer Gürbüz, 11’inci haftada bebeklerin durumuyla ilgili karar verileceğini belirtti. Gürbüz, ‘Anne kararı bana bırakıyor. Sağlık açısından bebeklerin sayısının üçe düşürülmesinden yanayım, yine de son kararı anne verecek. Yediz bebeklerin hepsi sağlıklı bir şekilde doğar ve yaşarsa dünyanın gözü Türkiye’de olacağı için bu Türk tıbbının başarısı olacak. Bu durum iki ucu keskin bıçak. Şu anda dünyanın gözü üzerimizde’ dedi.

SPONSOR YAĞIYOR

Gürbüz, 600 YTL (600 milyon lira) işçi aylığıyla geçinen Deniz çiftine sponsorluk teklifleri geldiğini söyledi. Dr. Gürbüz, ‘Türk halkı çok fedakar ancak, olay gittikçe magazinleşiyor. Kimi firma çocuk bezi, kimi firma mama için sponsorluk teklif ediyor. Tirajikomik sponsorluk teklifleri bile geliyor. Büyükbaş hayvan tüccarı arayıp inek göndermek istiyor. Bu iş mama ve çocuk beziyle olmaz’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle