GeriKelebek Doğuma böyle hazırlanıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğuma böyle hazırlanıyor

Doğuma böyle hazırlanıyor
refid:17713351 ilişkili resim dosyası

Restoran işletmecisi Tahsin Berk ile evliliğinden 6.5 aylık hamile olan sanatçı Zeynep Casalini bebeğinin cinsiyetini öğrendi.

ZEYNEP CASALINI DOĞUMA BÖYLE HAZIRLANIYOR

Doğumuna pilates yaparak hazırlanan Casalini bebeğinin cinsiyetini bugüne kadar basında yer alan yanlış bilgilerden dolayı açıklamayacağını söyledi.

İspanyol Fizyoterapist Juan Castellano’dan özel pilates dersi alan Casalini, boyun fıtığı olduğu için hamilelik nedeniyle oluşacak bel ve sırt ağrılarını, pilates yaparak engellediğini söyledi.

Geçen yıl Begonvil Restoran’ın işletmecisi Tahsin Berk ile evlenen ve 6.5 aylık hamile olan Zeynep Casalini, formunu pilates yaparak koruduğunu belirtti. Pilates eğitmeni Özlem Alipaşaoğlu’nun merkezinde yaklaşık 1 yıldır pilates yapan Casalini, 4 gün Bodrum’da kalacak İspanyol Fizyoterapist Juan Castellano’dan özel ders aldı. Hamile kadınların yaşadığı bel, boyun ve sırt ağrılarını en aza indirmek için Casalini, Castellano ile reformer ve chair aletlerinde denge duruşu ve esneme hareketleri yaptı.

’PİLATES SAHNE PERFORMANSIMI ARTTIRDI’

Bir yıldır pilates yaptığını belirten Casalini, "Yaz boyunca da devam ettim. Bütün yaz fıstık gibi dolaştım. Spor yapmamın büyük faydasını gördüm. Sahne performansıma olumlu etkileri oldu. Spor yapmayı herkese tavsiye ediyorum" dedi.

Casalini, her hamile gibi boyun ve bel ağrıları olduğunu söyledi. Zeynep Casalini, "Hamile kalmadan önce de pilates yapıyordum. Zaten uzmanlar da bunu tavsiye ediyorlar. Hamile kaldıktan sonra da pilatesin büyük faydasını gördüm. Boyun fıtığı kaynaklı ağrılarım pilates sayesinde bitti. Pilates sayesinde normal doğum yapmak istiyorum. Pilatesin hamileliğime hiçbir zararı olmadı. Karın hareketleri yerine, ödem oluşmasını engelleyecek, iç bacak, bacak ve sırt ağrılarını önleyecek hareketler yapıyoruz. Bu nedenle sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek isteyen ve normal doğum yapmayı isteyen herkese pilates yapmalarını öneriyorum" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle