GeriKelebek Doğum koçum eşimdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğum koçum eşimdi

Doğum koçum eşimdi
refid:15483345 ilişkili resim dosyası

Oğlu Rüzgar Mavi ile Parents dergisine poz veren Esra Ronabar, kendisine eşi Barış Falay’ın doğum koçluğu yaptığını söyledi: “Yanımda olması çok güzeldi.”

 ESRA RONABAR VE OĞLU RÜZGAR MAVİ- Foto-galeri 

Kurduğu dört hayal varmış, hepsi de gerçek olmuş: Kardeş sahibi olmak, tiyatro okumak, Barış Falay ile evlenmek ve bir bebek dünyaya getirmek... 16 ay önce Mavi Rüzgar’ı kucağına alan Esra Ronabar, Parents dergisine çocuğundan eşine, her yönüyle değişen hayatını anlattı.

Rüzgar’la vakit nasıl geçiyor?
- Gayet hızlı. Uyandıktan sonra yemek yedirme telaşı, oyun oynama, birlikte bir yerlere gitmek derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. 

Evlendikten ne kadar süre sonra Rüzgar doğdu?
- 2006’da evlendik, 2009’da da Rüzgar dünyaya geldi. Rüzgar bizim için sürpriz oldu açıkçası. Hamile olduğumu öğrendiğimde iki ayrı tiyatro oyununda başrol oynuyordum, söz verdiğim bir dizi ve bir de reklam filmi vardı. ış olarak yoğun bir dönemden geçmemin yanı sıra manevi olarak da zorlu günlerdi, Barış’ın babası rahatsızdı. O yüzden çocuk sahibi olmayı düşünmüyordum.

Doğurup doğurmamakla ilgili tereddüdünüz oldu mu?
- Oldu elbette ama ne zaman ki doktora gidip Rüzgar’ın kalp atışlarını duydum, kafamdaki bütün soru işaretleri silindi.
 
HABERİ ALINCA SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATTI

Barış Bey’e hamile olduğunuzu nasıl söylediniz?
- Bir çocuğu olacağını, onun yüzüne bakarak söylemek isterdim. Çünkü ilk tepkiler her zaman hafızada kalır. Barış’a telefonda söylediğim için şimdi çok pişmanım. Hamile olduğumu öğrendiğimde öyle bir panik yaşadım ki ağlayarak hemen Barış’ı aradım. O da kötü bir şey olduğunu zannetmiş. Hamile olduğumu söylediğimde Barış beni telefonun diğer ucunda unuttu ve bir müddet sevinç çığlıkları attı. 

Hamileliğiniz nasıl geçti?
- Hamileyken kendimi izlemek çok farklıydı. Kendimde farklı farklı karakterlerin olduğunu gördüm. Hormonlar değiştikçe verdiğim tepkilerin de değiştiğini görmek beni şaşırttı. O dönemde çok hassas ve alıngan oldum.

O dönemde çalışmadınız sanırım?
- Hayır çalışmadım, benim için tek sorun buydu. Hayatımda ilk defa dokuz ay boyunca sabahları kalkıyordum ve işe gitmeyeceğimi bildiğim için kendimi boşlukta hissediyordum.

BEBEĞİ BERABER YAPTIK GEL BİRLİKTE DOĞURALIM

Normal doğum mu yaptınız, sezaryen mi?
- Normal doğum yaptım ve bu tam anlamıyla bir mucizeydi. Annenin ve bebeğin sağlığı el veriyorsa, normal doğum yapılmalı.

Barış Bey doğuma girdi mi?
- Evet. Biz Barış’la Ayşe Öner’in hamilelik kursuna gittik, orada çok şey öğrendik. Doğum koçluğumu Barış yaptı. Barış’a “Biz bu bebeği birlikte yaptık, gel birlikte doğuralım,” dedim. 

Bebeğinizin cinsiyeti ne olsun istiyordunuz?
- ıkimizin içinden de erkek olması geçiyormuş ama bunu çok sonra birbirimize itiraf ettik. Hatta Barış “Senden bir oğlum olacağını biliyordum” dedi. Ben de bir oğlumuz olacağını, hatta gözlerinin mavi olacağını biliyordum.

Rüzgar’ın diğer adı da Mavi. ısim koyma hikayenizi anlatır mısınız?
- Rüzgar adını koymamın nedeni, en sevdiğim doğa olayının rüzgar olması. Mavi olmasının nedeni ise Barış... Ona birçok arkadaşı “Mavi” diye hitap ettiği için bebeğimizin adını “Mavi Rüzgar” koyduk. Yani babasının lakabını koyduk...

Annelik sizde neleri değiştirdi?
- Annelik beni törpüledi. Kafama taktığım şey için inanılmaz uğraş veririm ve sabırsızımdır. Rüzgar tüm bunları değiştirdi. Artık hayata çok daha yumuşak bakıyorum. Bu hayatta dört önemli isteğim vardı. Bunlardan ilki kardeşim olmasıydı, anneme baskı yapardım, şimdi ikiz kız kardeşim var. ıkincisi oyuncu olmaktı, kimya okurken bu mesleğe adım attım. Üçüncüsü Barış’la evlenmekti... Ve dördüncüsü de Rüzgar’ı doğurmaktı. Tüm bunlar hayatımı güzelleştirdi.

RÜZGAR’IN BİR KARDEŞİ OLMALI

Rüzgar’ın kardeşi olsun ister misiniz?
- Bir çocuğum daha olsun çok isterim. Benim için kardeş kavramı çok önemli. Anne-babamız gözlerini kapadığında bizi karşılıksız sevecek ve kapısını açacak tek kişi kardeşimiz. 

İkiz kardeşleriniz olduğuna göre bundan sonraki bebeğin ikiz olma ihtimali var...
- Umarım olmaz. Bu konudaki kotamızı annemin ikiz doğurarak doldurduğuna inanıyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle