GeriKelebek Diyarbakır’dan da “pop star” çıkacağını ispatlayacağım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diyarbakır’dan da “pop star” çıkacağını ispatlayacağım

“Eden Bulur” isimli single’la müzik dünyasına adım atan Nil Çaçan, tam 1 ay sonra dinleyicilerinin karşısına ikinci çalışmasıyla çıkacak. Sevenlerine bayram hediyesi vereceğini söyleyen güzel şarkıcı, “Geri sayım başladı. İlk single’ımdan daha bomba bir çalışmayla bayramda gümbür gümbür geliyorum” dedi. Diyarbakır’da doğup büyüyen, eğitimini de Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamlayan Nil, tek bir amacı olduğunu söyledi: “Diyarbakır’dan da “pop star” çıkacağını ispatlayacağım.”

 

Diyarbakır’dan da “pop star” çıkacağını ispatlayacağım

 - Bu sektörde henüz yenisin. Bize kendinden bahseder misin? 

- Aslında yeni değilim, 6 yıldır Diyarbakır’da sahne alıyorum. Hani ilçesinde doğup büyüdüm. Lise’yi Diyarbakır’da okudum. Güzel sanatları kazandım. 4 sene müzik bölümünde eğitim gördüm. Daha sonra Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü'nü bitirdim. Diyarbakır’da TRT’ye gidiyordum, programlara katılıyordum. TRT Radyo’da bir çok kez müzik programlarına katıldım. Zaman zaman İstanbul ve Ankara’da sahne aldım. İstanbul’a geldiğim zaman kendime bir söz verdim. ‘Okulumu bitirmeden burada sahne almayacağım’ dedim. İlk planım eğitimimi bitirip mektepli olmaktı, bunu da başardım. 

Diyarbakır’dan da “pop star” çıkacağını ispatlayacağım

 - 18 yaşında sahneye çıktın. Çok erken değil mi? 

 En büyük desteği her zaman ailemden gördüm. Sağolsunlar desteklerini benden hiçbir zaman esirgemediler. Aslında 18 yaş, sahne için çok erken değil. Yeteneğin varsa neden olmasın. Ben de aileme destek olup, onlara olan borcumu bir nebze ödedim. 

  - İlk single’ın “Eden Bulur”da beklediğin tepkileri aldın mı?

İlk proje DJ tadında bir şarkı oldu. Kendimi maalesef ifade edemediğimi düşünüyorum. Hep yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu hissettim. Sonuçta bu işin okulunu bitirdim ve nota bilgim çok çok iyi. Bir şekilde hazırlıklarımı tamamladık ve klibimizi çekip, sektöre resmi olarak adımızı attık. Şimdi menajerim Nicolas Joy’la ikinci projemiz üzerinde çalışıyoruz. Adnan Fırat’tan bir şarkı aldık. Fatih Ahıskalı ile beraber aranjesini yapacağımız slow bir şarkıyla sevenlerime bayram hediyesi vereceğimi düşünüyorum. 

 - Tam 1 ay süren var.

- Evet, zaten herşey hemen hemen hazır. Klibi de Bodrum’da çektik mi bu iş tamamdır. 

 - İkinci single için ne kadarlık bir süre harcadın. Ayrıca 1 şarkının klibiydi, aranjesiydi, sözleriydi hepsi ne kadara mal oluyor meraediyorum. 

 - Yaklaşık 2 aylık bir sürede tamamlayacağız. Parçalar bir araya geldi mi eserin ortaya çıkış süreci hızlanıyor. Bunların maliyeti ise yaklaşık 25 bin doları buluyor. 

 - İşin ekonomik tarafından bakmak istiyorum. Eden Bulur isimli çalışmanda kazanabildin mi? 

- Dediğim gibi, ben 6 yıldır öncelikli memleketimde olmak üzere sahneye çıkıyorum. Orada çevre illerden beni dinlemeye gelen, yoğun bir kitlem var. Güneydoğu Anadolu bölgesinde ciddi bir kitlem var. Ben 6 dilde şarkı söylüyorum. Ermenice, Arapça, Kürtçe, Zazaca, Rumca ve Türkçe. Yaşadığım yerin büyük bir avantajı bu. Bu zamana kadar iyi de kazandım. Ben sanatımı sevdiğim için önemsediğim için icra ediyorum. Maddiyat ikinci planda benim için. Çok para kazanıp kazanmamam açıkçası önemli değil.  

 - Müzik sektörünün kalbi İstanbul, buraya yerleşmeyi düşünmüyor musun? 

Diyarbakır’dan da “pop star” çıkacağını ispatlayacağım

- Benim için Diyarbakır bitti sayılır. İstanbul’da ev arıyorum. Buraya yerleşeceğim. Bayram sonrası teklifleri değerlendireceğim.  

 - Aşk hayatın nasıl, kaç yaşındasın? 

- 24 yaşındayım. Henüz sevgilim yok. Aşka ayıracak vaktim de yok. Benim için kariyer şu an ön planda. 

 - Spor yapıyor musun?

- Spora başladım. (Gülerek) Pek ihtiyacım yok gayet fitim. Yürüyorum sık sık. 

 - İdolün var mı?

- Erkek olarak Tarkan’ı çok beğenirim. Onun bendeki yeri bambaşka. Sanat müziğiyle başladım. Çok da iyi olduğumu söylerler. Sıla ve elbette Sezen Aksu favorilerim. 

 - Türkücü Burhan Çaçan’la alakan var mı? 

- Hayır kesinlikle yok. Bunu da sorduğun için teşekkür ediyorum. Sadece soyadı benzerliği. Bana bir çok kişi bunu soruyor ve bana türkücü yaftası yapıştırıyorlar. Ben popçuyum. Herkes bana “Diyarbakır’dan popçu mu çıkar’ diye soruyor. Evet bir yıldız adayıyım. Diyarbakır’dan da pop star çıkacağını ispatlayacağım. 

  

MERAK EDİLEN 5 SORU

 - Sürekli gittiğin, müdavimi olduğun bir yer var mı?  

- Diyarbakır’da hemen hemen her yere gidiyorum.

 - Yemekle aran nasıl, yapar mısın?  

- Yemek pek yapamam. Sadece yemesini seviyorum. 

 - Ne tarz giyimi seversin? 

- Spor giyinirim. 

 - Burcun özelliklerini taşır mısın?

- Balık burcuyum. Yükselenim akreptir. Kuşkucuyum ve hislerim kuvvetlidir.  

- Kendinizde en çok sevdiğiniz şey nedir?

Kararlı ve güçlüyüm, tuttuğumu koparırım. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle