GeriKelebek Diğer Mukaddes Ülke sponsor arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diğer Mukaddes Ülke sponsor arıyor

Türkiye`nin tanıtımına katkı sağlayacak, Diğer Mukaddes Ülke adlı uzun metrajlı filme sponsor aranıyor. Ege Serbest Bölgesi Kurucusu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer, tüm şirketleri ABD`de hazırlanan 1 saatlik Diğer Mukaddes Ülke için destek vermeye çağırdı.

Filmin ABD`li bir yönetmen tarafından çekileceğini; Yunan OrtodoksKilisesi tarafından da desteklendiğini belirten Tuncer, ``Filmin 240 bin dolarlık finansman ihtiyacının yarısını ABD`nin Hallmark TV kanalıüstlendi. Geri kalanı ise Türk firmaları tarafından desteklenirse filmilkbahar aylarında ABD`deki dünyaca ünlü TV kanallarında gösterime girecek`` dedi.  

Filmin sponsoru olabilecek 12 Türk şirketini bir araya getirmeyi başardıkları takdirde Türkiye`nin turizm, ekonomi, kültür tanıtımına büyük katkı sağlanacağını anlatan Tuncer, şöyle konuştu: "ABD`de Türkiye yeteri kadar tanınmıyor. Devletin üst yönetimi çok iyi tanıyor, ama sokaktaki sıradan Amerikalılar bizi bilmiyorlar. Bu filmde Mukaddes Ülke nedir o gösterilmeyecek; ne olduğu gösterilecek. Örneğin Kapadokya`da yapılan önemli bir Ortodoks töreni vardı; filmde o yer alıyor. Serbest Bölge, köprüler, barajlar var. Sadece deniz, güneş, kum, arkeoloji, tarih yok. İstanbul ve Türkiye`nin yeraltı sistemi, su işleri var bu filmde. Deniz malzemeleri, midye dolması, döner var ve bunlar gıdaya büyük önem veren Amerikan halkı için ilgi çekici olacaktır. Diğer Mukaddes Ülke`de kilim dokuyan kadınlar, baharatçılar, kiliseler, camiler, sinagoglar yer alıyor.``


Yorumları Göster
Yorumları Gizle