GeriKelebek Davulcu olmak ayıp değil
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davulcu olmak ayıp değil

Hasan Celal Güzel köşesinde, Turgut Özal’ın, müzisyen Asım Ekren’le evlenmek isteyen kızı Zeynep Özal’ı dövdüğünü ima etmişti. Ekren, Güzel’e tepki gösterdi ve ‘Davulcu olmak suç mu? Kendisi herhalde Popstar’a hazırlanıyor ya da kitabı çıkacak’ dedi.

Kızdıran yazı

Turgut Özal’ın başbakanlık yaptığı yıllarda ona en yakın isimlerden biri olan, dönemin başbakanlık müsteşarı Hasan Celal Güzel’in pazar günü Dünden Bugüne Tercüman gazetesindeki köşesinde yazdıkları, yeni bir tartışma başlattı. Güzel, Zeynep Özal ile müzisyen Asım Ekren’in 1985’teki evliliklerine, dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Turgut Özal dahil kimsenin sıcak bakmadığını yazmış, hatta Özal’ın kızını dövdüğünü ima etmişti.

Dava açacağım

O yıllarda ‘davulcu damat’ diye anılan Asım Ekren, Hasan Celal Güzel’e dava açacağını açıkladı ve şöyle devam etti: ‘Bu adamın politik kariyerini hiçbir zaman anlayamadım. Galiba Popstar’a hazırlanıyor ya da kitap filan çıkaracak. Bunca sene sonra o aileden çıktığım gibi duruyorum. Hiçbir açığımı bulamadılar, çünkü yok. Bu ülkede davulcu olmak kabahat mi, suç mu?’

Özkök’ten destek

Hasan Celal Güzel’in 20 yılın ardından Özal ailesi içinde yaşanan evlilik gerilimini gündeme getirmesi, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün de dikkatini çekti. Özkök, ‘Yoksa ‘Davulcu Asım’ hortumcu mu oldu’ başlıklı yazısıyla Asım Ekren’e destek verdi: ‘Benim damadım davulcu değildi, kontrbasçıydı. Gitar ve piyano çalıyor, beste yapıyor, şarkı söylüyordu. Ne fark eder? O da Asım Ekren gibi müzisyendi. Diyeceksiniz ki, sen başbakan değilsin. Başbakan değilim ama daha fazlasıyım. Babayım.’

Turgut Özal’ın Başbakan olduğu yıllarda, Zeynep Özal’la evlenen ve ‘Milli Damat’ lakabını alan Asım Ekren’in bu evlilikten iki çocuğu olmuştu. Küçük yaşlarda bateri çalmaya başlayan Ekren, Özdemir Erdoğan ve Erkin Koray gibi ünlü müzisyenlerle beraber çalışmış, Gelişim Orkestrası’nda da yer almıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle