GeriKelebek Davetsiz Çapkınlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davetsiz Çapkınlar

Hafta sonunu şöyle bir kaç saat bile olsa günlük yaşamın gerilimlerinden uzak keyifli bir şekilde geçirmek isteyenlere göre bir film Davetsiz Çapkınlar (Wedding Crashers). Yönetmenliğini David Dobkin'in üstlendiği film, hayattaki en büyük eğlenceleri düğünleri birbirine katmak ve buralarda güzel bekar kadınlarla tanışmak olan iki genç adamın komik öyküsü üzerine kurulu. Filmin başrollerinde Owen Wilson, Vince Vaughn ve Christopher Walken var.

FİLMİN KONUSU

John Beckwith ve Jeremy Grey’in tek bir ortak hobileri vardır: Düğünleri dağıtmak!

Düğün kimin düğünü olursa olsun hangi etnik kökende ve dinde olursa olsun – Yahudi, İtalyan, İrlanda , Çinli, Hindu– bu karizmatik ve çekici iki genç adam her düğünün en gözde erkekleri olmaktan ve ortalığı birbirine katmaktan çok hoşlanmaktadırlar... Tabii ki bir amaç uğruna... Düğünlerde boy gösteren hoş , bakımlı genç ve bekar kadınları baştan çıkarmak...Düğünü dağıtmanın ana kuralı gittiği her düğünden güzel bir kadınla çıkmaktır. Gelinlerin ve damatların şerefine kadeh kaldırdıkları bir düğün sezonunu daha arkalarında bırakırlarken, Jeremy , William Cleary ve eşi Kathleen’in nikah tazeleyeceklerini öğrenir. Washington, D. C. Sosyetesi için yılın düğünü olacaktır...davetli listesini gözden geçiren iki kafadar John and Jeremy, gelinin nedimeleri Claire ve Gloria Cleary ‘i gözlerine kestirirler.

Jeremy muhteşem düğünde oyunu tüm kuralları ile oynar ve Gloria’yı baştan çıkarmayı başarır. Fakat John’un Claire ile flörtü beklenmedik bir şekilde kendini beğenmiş Sack tarafından bertaraf edilir. Jeremy’nin tüm karşı koymalarına rağmen kendi koydukları davetsiz misafirlik kurallarını çiğneyerek Claire’in ailesi ile bir hafta sonu partisinde tanışmaya gider.

Görkemli bir sahil evinde, John ve Jeremy birbirini takip eden komik aksiliklerle hem garip aile bireyleri ile tanışır hem de aşk ve ilişkiler hakkında önemli dersler alırlar...

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: David Dobkin
Senaryo: Steve Faber, Bob Fisher 
Oyuncular: Owen Wilson, Vince Vaughn, Christopher Walken, Rachel McAdams, Isla Fisher,
Jane Seymour
Resmi sitesi:
http://www.weddingcrashers.com/
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle