GeriKelebek Cüneyt Arkın'ı yeme teklifini reddettim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cüneyt Arkın'ı yeme teklifini reddettim

Cüneyt Arkın'ı yeme teklifini reddettim
refid:14504131 ilişkili resim dosyası

Ünlü gazeteci Uğur Dündar’ın hayatı, gazeteci meslektaşı Nedim Şener tarafından kitaplaştırıldı. ‘İşte Hayatım’ adıyla Doğan Kitap tarafından yayımlanan biyografi, sadece medya dünyasının arka planını yansıtmakla kalmıyor, aradan geçen yıllarda insan ilişkilerinin nasıl değiştiğini de bütün çarpıcılığıyla gözler önüne seriyor. Uğur Dündar’ın ‘artistlik’i ise ayrı bir bahis.

Bizim kuşak için Uğur Dündar’ın ayrı bir önemi olagelmiştir hep. Bu sadece, televizyonlu yıllara onu izleyerek başlamış olmaktan kaynaklanan bir şey değil elbette. Yıllar içinde hem onun haberciliğinden, hem de insan ilişkilerinden çok şey öğrendik.

Bu nedenle, gazeteci arkadaşımız Nedim Şener’in yaptığı Uğur Dündar kitabı, sadece medyanın değil, insanın kendi tarihine doğru da bir yürüyüş imkânı anlamına geliyor. Neyin nasıl yapılması gerektiği kadar, neyin nasıl yapılmaması gerektiğini de görebiliyoruz. Şimdi belki kimseler bilmez ama Uğur Dündar’ın Yeşilçam’da başrol oyuncusu olduğu yıllar da vardır. Üstelik Hülya Koçyiğit’le birlikte oynamıştır. Kitaptan takip ediyoruz:

/images/100/0x0/55eaf772f018fbb8f8a23e8d

"Siyasi rüzgârların kendisini TRT dışına savurduğu ara dönemi, gelecekte yapmak istediği televizyon yönetmenliğine yatırım zamanı olarak gören Dündar, Hülya Koçyiğit, Adile Naşit ve İhsan Yüce’yle birlikte rol aldığı ‘İşte Hayat’ filminde kendisini, yani televizyoncu Uğur Dündar’ı oynar. Film seti Uğur Dündar için büyük tecrübe olur. ‘Artistlik’ ona sıkıcı gelse de ilk platonik aşkını, Adile Naşit’i o sette tanır (s.93)"

Filmin yönetmeni Atıf Yılmaz’dır ve senaryo da Umur Bugay’a aittir. Gerçi Uğur Dündar çok fazla ciddiye almamıştır filmi ama Antalya Film Festivali’nde rol arkadaşları Adile Naşit ve İhsan Yüce, ‘En iyi yardımcı oyuncu’ dallarında Altın Portakal Ödülü kazanırlar. Ünlü sinema eleştirmeni Atilla Dorsay da nefis bir yazı yazar film için.

Ancak bu ilk ve son filmi olur Uğur Dündar’ın. Bütün ısrarlara karşın, hatta bir yapımcının, "Bak Uğur, boylu boslusun, biraz halter çalışırsan Cüneyt Arkın’ı yeriz!" teklifini bile geri çevirir, "Benim karnım tok! Ben yemeyeyim" diyerek...

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle