GeriKelebek Cumartesi ateşi sönmeden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumartesi ateşi sönmeden

Yalova’da sanat günlerini kaçırma

Yalova Belediyesi’nin iki yılda bir düzenlenmeyi planladığı Uluslararası Yalova Sanat Buluşması 13 Mayıs’ta başladı. 25 Mayıs’a kadar sürecek buluşmada bir workshop ve bir sergi düzenleniyor. Bunlara dünyanın çeşitli ülkelerinden önemli ressam ve heykeltıraşlar katılıyor. Etkinlikler Yalova’nın Yalova Dinlenme ve Eğlence Merkezi (YADEM) bünyesindeki alanlarda yapılıyor. Şölende dokuz ülkeden toplam 27 sanatçı özel atölyelerde aynı anda eserlerini üretmeye başlayacak ve 24 Mayıs’ta Yalova Karizma Sanat Galerisi’nde sergileyecek. YADEM’deki tüm çalışmalar izleyicilere açık.

U2’ya saygılarını sun

Bu gece Beyoğlu Studio Live’da U2’nun müzikleri çalacak. Ancak sahnede efsane grubun yerine, klonu Achtung Babies olacak. Achtung Babies, U2 şarkıları söyleyen bir "tribute" grup. 1993 yılında kuruldu. Bugün dünyanın en iyi U2 cover grubu kabul ediliyorlar. Kapı 22.00’de açılıyor. Biletler 25 YTL.

Oliver Klein’la Saklıkent’te coş

16 yaşından beri müzik piyasasının içinde olan Alman DJ Oliver Klein, uluslararası dans pistlerinde adını güçlü single’ı Rhinkraft’la duyurdu. Bir diğer single’ı Timeloop, pistleri coşturdu ve Ministry Magazine’de 2001’in en sıkı 15 parçası arasına girdi. Paul Van Dyk, Dave Seaman ve Tiesto gibi efsanelerle ve Westbam, Carl Cox, Lexy K. Paul gibi birçok isimle Ibiza Cream’de aynı sahneyi paylaştı. Oliver Klein bu akşam Ankara Saklıkent’te. Kapı açılış 22.30, giriş biletix’ten 20, kapıda 25 YTL.

İzmir’de sokak şenliğinin tadını çıkar

Geleneksel Yeni Rakı Sokak Şenlikleri, bugün İzmir Güzelbahçe’de başlıyor. Karnaval havasında bir gece yaşamaya hazır olun. Yeni Rakı Fasıl Ekibi’nin yanı sıra dansöz ve sihirbaz gösterileri yer alacak, tarot ve el falı bakan falcılar, karikatüristler, animasyonlar ve birbirinden ilginç gösteriler olacak. Katılanlara, Hayata Yeniden Bak gözlükleri dağıtılacak. Eğlence akşam 20.00’de, fasıl ekibinin dansözler eşliğinde sokağın ortasından sahneye yürümesiyle başlayacak.

DJ Tarkan’ın setini dinle

Yer, zaman ve atmosfere uygun olarak çaldığı setleriyle dikkat çeken DJ Tarkan, bu akşam İzmir Cool Events & Performance Hall’de. Mart ayında katıldığı WMC 2008’deki (Winter Music Conference) başarılı performanslarının ardından Nisan ayında Makedonya’nın başkenti Üsküp Club Colosseum’da iki bin kişiyi kendine hayran bıraktı ve hemen ardından Bulgaristan turuyla maratona devam etti. Kapı açılış 22.00, giriş 20 YTL.

Sean Tyas ile eğlenceye doy

Sean Tyas, yaptığı sayısız remix ve prodüksiyonla tanınmış bir DJ. Yerinde duramayan kişiliğini ve enerjsini çaldığı müziğe yansıtmayı iyi biliyor. Trance Awards gecesinde en yeni yüz birinciliği, en iyi remix yapan üçüncülüğü ve en iyi prodüktör olarak beşinciliği var. Mixmag dergisinin en iyi yeni DJ sıralamasında ilk 10’da. Kendisini bu gece İstanbul Galatasaray’daki Mısır Apartmanı’nda bulunan Olimpia Music Hall’de dinleyebilirsiniz. Eğlence 21.00’de başlıyor. Giriş, bir içki dahil 28 YTL.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle