GeriKelebek Cumartesi ateşi sönmeden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumartesi ateşi sönmeden

Onlar kırmızıya çalsın, sen dinle

Her şey bir Nardis projesi olarak başladı. Gördükleri ilgi albüme dönüştü. Önder Focan ve Ercüment Vural (yukarıda) kendi besteleri arasından funk, blues, Latin olanları seçerek, dinlemesi kolay, cazı sevdirmeyi hedefledikleri bu proje ile bu hafta sonu Nardis’teler. Albüm kaydına sığmamış pek çok yeni çalışma da bu gece seslendirilecek. Konser saat 23.00’te, giriş 15 YTL. www.nardizjazz.com, Kuledibi Sokak No.14 Galata, İstanbul. T: 0212 244 63 27.

Babylon’dacaz dinle

Akbank Caz Festivali devam ediyor. Bugünkü konserlerin ilki, Babylon’daki Tuna Ötenel Band. How Much Do You Love Me adlı son albümü yazın çıkan Ötenel’in konseri saat 20.00’de başlıyor. Sahnede hem piyano hem saksofon çalacak olan sanatçıya, gitarda Ercüment Ateş, trompette Şenova Ülker, kontrbasta Kürşat And ve davulda Ateş Tezer eşlik edecek. Biletler, ayakta 15 YTL, öğrenci 10 YTL, masa 25 YTL.

Akbank Caz Festivali’nin bugünkü diğer konseri yine Babylon’daki Rigmor Gustafsson & The Swedish Jazz Trio. İsveç’te Altın Plak ödülüne layık görülen ve Grammy’e aday olan Gustafsson, yeni ve güçlü bir caz performansıyla geceyi tamamlayacak. Konser 22.30’da başlıyor. Bilet fiyatları ayakta 25 YTL, öğrenci 15 YTL, masa 35 YTL.

Her iki konserde de masa için rezervasyon gerekli. Babylon, Şehbender Sokak No:3 Tünel-Asmalı Mescit. www.babylon-ist.com, T: 0212 292 73 68.

Takı yapmayı öğren

Ayşe Takı Galerisi’nde yeni sezon başladı. Bu haftalarda galeri bölümünde ABD’nin en ünlü takı tasarımcılarından Cara Croninger, ünlü Japon tasarımcı Takashi Wada, Ayşe, Nelli, Belgin Şahin, Olcay Sezer, Nilgün Sokollu, Banu Haznedar ve Zeynep Erol’un tasarımları yer alıyor. Eşzamanlı başlayan takı yapma kurslarını ise öğretim üyeleri ve uzmanlar veriyor. Bilgi için: Ayşe Takı Galerisi, Şakayık Sokak No: 45/7 Tunapalas Apt., Daire 1, Nişantaşı. T: 0212 343 21 54.

Perdenin arkasına bak

9. İstanbul Bienali’nin paralel projelerinden olan ‘Perde Arkası’ adlı fotoğraf enstalasyonu, Tünel’deki Gündeş Apartmanı sakinlerinin anlık mahremiyetlerini bu proje ile sokağa taşıyor. Güncel sanatçı Canan Şenol, apartmanda oturan dört ayrı daire sakini ile birlikte çalışarak çektiği fotoğraflarla, toplam 12 pencere üzerinde fotoğraf enstalasyonları yaptı. Projede iki taraflı bir izleme ve izlenme söz konusu. Siz evi izlerken, evdekiler sizi izliyor. Galipdede Cad., Yörük Çıkmazı No:3, Gündeş Apt., Tünel. senolcanan@yahoo.com, www.canansenol.com

Romantik bir gece yaşa

Gece kıyafetleri koleksiyonu ile 2005-2006 sonbahar-kış sezonuna romantik bir dokunuş getiren Hugo Boss, kadınların bu kışı yeni bir ruh haliyle geçirmesini amaçlıyor. Yeşil ve mavinin hakim olduğu kadın koleksiyonunda, pembe, mor ve senenin gözde renklerinden dut rengi kullanıldı. Gittiğiniz yerde en göz alıcı kadın olmak gibi bir iddiaya sahipseniz, Hogo Boss’un kadın koleksiyonundaki elbiseleri görün. Hugo Boss, Abdi İpekçi Caddesi 23/3 numarada satılıyor. T: 0212 219 94 45.

İFTAR İÇİN FARKLI YERLERE GİT

Geleneksel İstanbul tatlarını dene

Gezi İstanbul’da ramazan boyunca erikli dana budundan damla sakızlı kuzu kapamaya, piliç Topkapı’dan envai çeşit pilava uzanan geleneksel İstanbul Mutfağı konsepti var. Gezi İstanbul, İnönü Cad. No: 5/1, Taksim (AKM yanı). T: 0212 292 53 53. www.geziistanbul.com

Orucunu makarnayla aç

Makarna Mania geleneksel iftar sofralarına farklılık getirmek isteyenler için farklı lezzetler sunuyor. Makarna Mania, sağlıklı beslenmeye yönelik özel olarak hazırladığı iftar mönüsünde önceliği Floransa usulü yağsız sebze çorbasına veriyor. İftar sofrasının vazgeçilmez ve gelenekselleşmiş kahvaltılıkları ise bagel ve pancake ile servis ediliyor. Ana yemekler grubunda mantar, sarmısak ve krema sosu ile hazırlanan Fettucino Alfredo; karides, balık, kalamar, midye ile hazırlanıp domates sosu ile servis edilen Sea Food Mania ve vejetaryen makarna çeşitleri mevcut. Makarna Mania, İş Kuleleri, 4. Levent. T: 0212 284 78 01. www.makarnamania.com

İftara iş arkadaşlarınla git

Mövenpick Hotel Istanbul, 5 Ekim-2 Kasım 2005 tarihleri arasında Azzur Restaurant’ta iftar yemeklerini çalışanlarıyla ve iş arkadaşları ile paylaşmak isteyenler şirketler için özel iftar mönüleri hazırladı. 20 kişiden 400 kişiye kadar olan iftar davetleriniz için 0212 319 29 29’u arayabilirsiniz.

Feshane’de kutlamalara katıl

Çatısından çevre düzenlemesine, havalandırmasından mutfağına kadar yeni bir düzenlemeye giren Feshane, bu yıl farklı bir konsept ve temayla ramazana merhaba dedi. Bu seneki Feshane Şenlikleri’nin ana teması ‘Eski Ramazanlar.’ Üstelik Feshane’de artık tüm gösteriler ücretsiz. Şenlikler süresince ortaoyunu, Hacivat-Karagöz, ip cambazı, ateş yutan adam, akrobat, sihirbaz, jonglör, Nasreddin Hoca, külhanbeyi, Keloğlan, Arapbacı, Tahtabacak, Beyzade, İbiş, Meddah gösterileri olacak. II. Mahmut Salonu’nda ise 150 stant ve 20 yiyecek ve içecek dükkanı kuruldu. Üç bin kişilik II Mahmut Salonu’nda döner, dürüm, sucuk ekmek ve lokma gibi geleneksel yemeklerden oluşan iftar yemekler tasavvuf müziği eşliğinde yeniyor. İDO, Asya yakasındaki İstanbulluların Feshane’ye kolay ulaşımını sağlamak amacıyla iftara yakın saatlerde Üsküdar, Beşiktaş, Kadıköy ve Eminönü’nden karşılıklı motor seferleri düzenliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle