GeriKelebek Cinselliğin gizli şifresi dokunmak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinselliğin gizli şifresi dokunmak

Psikolog Ayşe Kayhan, ‘Bazı kadınlar, eşlerinin sürekli memelerine, kulaklarına yapışmasından şikayet ediyorlar. Erkek bunu kadınların çok istediğini zannediyor. Halbuki kadın uzun süre erkeğin buralara takılmasından rahatsız. Ama eşine söyleyemiyor’ diyor.

Verdikleri ödevde ilk adımlardan biri de 15 gün kadar seksi yasaklamak. Kayhan, ‘Daha özel zamanlarda dokunmalar öneriyoruz. Kendini ve eşini tanıma egzersizlerinin şifresi dokunmak. Herkes kendiliğinden gelen bir dokunma becerisine ve güdüsüne sahip değil. Cinsel birleşmeyi bilmek, dokunmayı bilmek anlamına gelmez’ diyor.

Görerek okşama

Psikolog Kayhan, ‘Birbirlerini görebilecekleri kadar ışıkta soyunabilmelerini, birbirlerine bakmalarını istiyoruz. Rolleri okşayan ve okşanan diye ayırarak veriyoruz. Okşarken gözlerin açık olmasını, hissettiklerini yüksek sesle konuşmalarını öneriyoruz. Daha sonra da çiftlerin birbirlerine zaman ayırmalarını, sevişmeden dokunma ve okşama yolu ile birbirlerini yeniden tanımalarını ve güven oluşturmalarını istiyoruz. Bu egzersizler giderek zevk alma ve zevk verme teknikleriyle ilerliyor’ diye anlatıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle