GeriKelebek Çılgın Mini
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çılgın Mini

Aslına bakarsanız her insanın bir yaşam stili vardır. Ama yalnızca sivrilebilenler öne çıkarlar. İşte bu otomobil sahibi bunu çok iyi başarmış. Mini Cooper model bir otomobiliniz olabilir, ancak fotoğraflarını gördüğünüz otomobil için daha fazlasını yapmalısınız.

Temelli Servis’e normal bir Cooper olarak giren bu otomobil, atölyeden geri çıktığında neredeyse ‘John Cooper Works’ kimliğine bürünmüş.

Siyah renkli bu Mini, Türkiye’de satılan en donanımlı versiyon olarak zaten farklıydı. Fakat sahibi bu farklılığı biraz daha abartmak istemiş. Görsel anlamda yapılan değişikliklerdeki işçilik kalitesi o kadar iyi ki, hemen hemen herkes bu otomobili orijinal fabrika çıkışlı zannedebilir. Ön ve arka çamurluklar şişirildikten sonra tamponların da bunlara uyum sağlaması için epeyce emek verilmiş. Ön tampondaki üç hava girişi motorun hararet yapmasını engelliyor. Bu arada orijinal sis lambalarının yerine daha büyük yenileri takılmış ve tasarım da ona göre yapılmış.

Bu otomobilde göstergelerin sağ ve sol tarafına yağ basıncı, yağ sıcaklığı ve turbo basınç göstergesi yerleştirilmiş.

Otomobilin arka görünümünün daha agresif olduğu ortada. Özellikle egzoz çıkışları otomobilin hiç de sakin durmayacağını gösteriyor. Egzoz çıkışları Porsche Cayenne S’ten alınma.

Herkes bu otomobilin geniş lastikleri hakkında konuşuyor. ‘265 tabanlı Cooper’ diye de ismi çıkmış durumda. 17 inçlik jantları arkalarda 265/40 ZR17, önlerde ise 235/45 ZR 17 boyutlarında lastikler çevreliyor.

Aylık otomobil ve tuning dergisi Auto Max TunIng’in katkılarıyla hazırlanmıştır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle