GeriKelebek Çılgın Dünürler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çılgın Dünürler

Hollywood'un çok sevdiği ikinci çevrimlerden biri olan Çılgın Dünürler (The In- Laws) gösterime giriyor. Yönetmenliğini Andrew Fleming'in üstlendiği film, 1979 tarihli aynı adlı filmin yeniden çevrimi. İlk filmi Arthur Hiller usta yönetmiş, Peter Falk ve Alan Arkin başrolleri üstlenmişti.Bu ikinci çevrimin başrollerinde ise Michael Douglas ile Michael Bodnar var.

FİLMİN KONUSU

Steve Tobias ve Jerry Peyser  çocuklarının yaklaşan evliliğini kutlamak ve tanışmak için bir restoranda ilk kez bir araya gelir.

Dr. Jerome Peyser, ortalama bir çocuk doktorudur. Günlük hayatını çok iyi örgütlemiş ve mümkün olduğunca stresten uzak bir hayat düzenlemiştir. Eğer evin dışında canı su içmek isterse, su kabı hazırdır, yemek aralarında kan şekerinin düşme ihtimaline karşı önlemini almıştır, kişisel güvenlik alarmını da asla ihmal etmez.Bu arada bir CIA ajanı olan Steve Tobias’ın ise ortalama bir günü uçuşan mermilerin önünde koşmak, jet uçağı çalmak, uluslar arası silah kaçakçılarıyla pazarlık yapmak gibi şeylerle geçmektedir. Steve’in bu belirsiz hayatının içinde eksi karısı Judy  apayrı bir sorun olarak durmakta, oğlu Mark ile ilişkisi ise bir türlü istediği gibi olamamaktadır.

Steve’in tuhaf giriş ve çıkışları, Olga isimli kaçak bir Rus kızından sık sık söz etmesi ve restoranın tuvaletinde silahlı çatışmaya girmesi Jerome’nu kızının muhtemel evliliği üzerine kuşkuya düşmesine yol açar. Jerry’nin gördüğü kadarıyla Steve’in de dahil olacağı bu ailenin “ölüm bizi ayırana” kadar sürmesine pek imkan yoktur.

Düğünün yapılmayacağını söylemeye karar verdiği sırada, birden kendini Steve’in içinde yer aldığı bir çılgın kaosun içinde bulur. Ve birbirine hiç uygun olmayan bu iki dünür, birden kendilerini dünyanın yarısını dolaşırken bulurlar. Ve çocuklarının hayatı tehlikeye girdiği andan itibaren, bu iki uzlaşmaz kişilik çok iyi bir ekibe dönüşürler...

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen: Andrew Fleming
Senaryo: Andrew Bergman, Nat Mauldin
Oynayanlar: Michael Douglas, Albert Brooks, Candice
Bergen, Ryan Reynolds, Robin Tunney

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle