GeriKelebek Ceyo rafta kalan ürünleri topluyor.
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ceyo rafta kalan ürünleri topluyor.

Ceyo Ortopedik Sandalet Sanayi, son dönemlerde ürünleriyle ilgili şikayetlerin artması üzerine bir araştırma yapmış. Bu araştırmanın sonucunda, müşteri şikayetlerinin tezgahta kalan 4-5 yıl önce üretilmiş olan ürünlerde yoğunlaştığını belirlemiş. Bunun üzerine, ürünlerini satan tüm eczane ve bayilerine bir yazı göndererek, stoklarında bulunan kullanım ömrünü doldurmuş ürünleri geri toplama kararı aldığını bildirmiş.

Ceyo'nun bayilerine gönderdiği mektuplarda, ürünlerinde kullanılan malzemenin poliüretan olduğu hatırlatılıyor ve poliüretanın kimyasal özelliği nedeniyle kullanım ömrünün 4-5 yıl olduğu belirtiliyor. Ürün, bu süre içersinde kullanılmadığı taktirde bile sağlamlık özelliğini kaybettiği belirtiliyor.

Ceyo'nun bayilerine gönderdiği mektuplarda ayrıca, ‘‘Terliği elinize alın, iki elinizle bükün ve topuk kıslmından tutarak saya band tarafına doğru sonuna kadar kırmak için bükün. Bu hareketi 10-15 defa tekrarlayın. Bu hareketten sonra terliğin taban kısmında çatlamalar oluyorsa o terliğin ömrü bitmiştir. Bükülmekten etkilenmiyorsa ürün sağlamdır, satışı yapılabilir. Ancak, çatlayan ve kırılan ürünleri kesinlikle müşterilerinize satmayın ve bu tip ürünleri firmamıza geri gönderin’’ deniliyor.

Eczacı ve bayilere gönderilen bu mektuplarda, ‘‘Dikkat ve titizliğimize rağmen son zamanlarda bazı tüketici şikayetleriyle karşılaşıyoruz. Şikayet konusu olan ürünler elimize geçtiğinde karşımıza yıllar önce üretimden kaldırdığımız modeller çıkıyor. Yani 5 yıl önce üretilmiş çok eski modeller. Miadlı ya da miadsız hangi mal olursa olsun depoda, rafta yada vitrinde bu kadar bekletilmesi bizleri şaşırtıyor. Miadı dolmuş, yaşlanmış malzeme olması itibariyle sağlamlık özelliğini tamamen yitirmiş olan Ceyo ürünlerinin satın alındığı yerler de maalesef eczaneler oluyor. Eczane dışındaki satıcılardan alınmış böyle bir ürüne rastlanmıyor’’ açıklaması yer alıyor.

Ceyo yetkilileri, bunun da nedenini ürünü satan eczanelerin, ürünleri depolarında veya raflarında unutmasına bağlıyor. Bu tip sorunlarla karşılaşılmaması için bayilerine mevsim sonlarında indirimli satış uygulamasına gitmelerini de öneriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle