GeriKelebek Cenazesi de reyting yaptı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  635
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cenazesi de reyting yaptı

Adana'da otel odasında ölü bulunan Ata Türk, son yolculuğuna da televizyoların canlı yayınıyla uğurlandı.
  Uyuşturucudan şehit olunmaz
  Tabutta Türk bayrağına soruşturma
  Kimlerin tabutuna bayrak örtülür

 Tabutun bayrağa sarılmasına tepki 
Konya'da extacy operasyonu: 70 gözaltı

Cenazeye gelen vatandaşlar cep telefonlarıyla fotoğraf çekti. Cenazede fenalık geçiren Semra Hanım, ‘Gençlere buradan sesleniyorum. Annenizin sözünden çıkmayın’ dedi.

TÜRKİYE’nin 18 Eylül 2004’te annesi Semra Yücel ile katıldığı ‘Gelinim Olur musun?’ adlı TV programında tanıdığı Ata Türk’ün şöhret koşusu, ekrana çıkışından tam bir yıl sonra, aynı gün bir otel odasında son buldu. Cenazesine onlarca TV kamerası gönderilen Ata, son yolculuğuna hayatı boyunca kavuşamadığı kadar yüksek reyting ile uğurlandı. Televizyonlar cenazeye geniş yer ayırdı, bazısı naklen yayın yaptı. Hürriyet’in internet sitesinde Ata Türk’ün ölümüyle ilgili yorum yapan okur sayısı da, dün saat 17.00 itibariyle 600’ü aşmıştı. ‘Hurriyetim’ yetkilileri, ‘Bu sayı çok özel haberlerde bu kadar yüksek oluyor’ dediler.

Adana’dan İstanbul’a nakledilen ve Kozlu Mezarlığı Gasilhanesi’nde bekletilen Ata’nın cenazesi saat 11.30’da Bayrampaşa’daki evine getirildi. Ata’nın annesi Semra Yücel ile ablası Seçil pencereye çıkarak cenaze aracını yaşlı gözlerle seyretti. ‘Yavrum, meleğim. Allah seni benden aldı’ diye dövünen Semra Hanım, daha sonra cenazeyle Fatih Camii’ne gitti.

VATANDAŞ İLGİSİ

Namazdan yaklaşık 1.5 saat önce Fatih Camii’ne getirilen tabutun üzerine Ata’nın arkadaşları tarafından Türk Bayrağı serildi. Camiye Ata’nın babası Hamit Türk, annesi Semra Yücel, ablası Seçil, Sinem Umaş, yarışmaya beraber katıldıkları arkadaşları, Caner Toygar ve 1000 kadar vatandaş geldi. Tabuta yaklaşmak ve annesi Semra Yücel’i görmek isteyen vatandaşlar izdihama yol açarken bazıları cep telefonlarıyla fotoğraf çekti.

KAVGA ÇIKTI

Meraklı vatandaşlarla Ata’nın arkadaşları arasında çıkan kavgayı görüntülemeye çalışan kameramanlar saldırıya uğradı. Taraflar, Ata’nın babası Hamit Türk, basın mensupları ve vatandaşlar tarafından sakinleştirilirken, kavgada Show TV kameramanının başı yarıldı. Bu sırada Ata’nın ablası Seçil, fenalık geçirdiği için yakınları tarafından avludan uzaklaştırıldı. Tabutun başında bir ara fenalaşan Semra Hanım da kendisine eşlik eden korumalar tarafından otomobile bindirildi. Semra Hanım, ‘Gençlere buradan sesleniyorum; Annenizin sözünden çıkmayın. Bu acıyı yaşatmayın’ diye seslendi.

ATA’YA YAKIŞMADI

Ata Türk
’ün cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından toprağa verilmek üzere Habibler, Yayla Mezarlığı’na götürüldü. Cenazeyi baba Hamit Türk elleriyle toprağa verirken gözyaşlarına boğuldu. Buradaki törene ‘Gelinim Olur musun’ yarışmasının sunucusu Ebru Akel de katıldı. Akel, Semra Hanım’a moral vermeye çalıştı. Cenaze toprağa verildikten sonra mezarın başına gelen anne Semra Yücel oğlu için dua ettikten sonra ayrıldı. Cenaze töreninde Semra Hanım ile karşılaşmamaya dikkat eden Sinem Umaş annesinin ayrılmasından sonra Ata’nın mezarın başına giderek dua etti. Ata’nın ‘Yeşilim’ diye hitap ettiği Sinem Umaş, ‘Ben kadere inanıyorum. Bu da kader, çok üzgünüm. Bu ölüm Ata’ya yakışmadı’ dedi.

Ata’nın ardından feryatlar

CENAZE töreninde Semra Yücel ile oğlunun evlenmesine izin vermediği Sinem Umaş bir araya gelmekten kaçındı. Semra Hanım ayrıldıktan sonra tabutun başına yaklaşan Sinem, Ata’nın ablası Seçil Türk ile birlikte ağladı. Sinem sinir krizi geçiren Seçil Türk’ü sakinleştirmeye çalıştı. Sinem, ‘Buraya gelinceye kadar öldüğüne inanamadım. Bu ölüm Ata’ya yakışmadı’ dedi.

Oğlumu medya damat etti

Semra Hanım, oğlunun cenazesinin evin önüne getirilmesini camdan gözyaşları içinde izledi. Dua okunmasının ardından ‘Hakkımı helal ediyorum’ diye bağıran Semra Hanım, ‘Oğlumu medya damat etti. Ben bu damadı yolluyorum’ dedi. Fatih Camii’ndeki törende ise küçük Anıl ağabeyinin ardından gözyaşlarına boğuldu.

Sinem’in 5 mektubu çantasından çıktı

18 Eylül 2004’te ilk kez TV ekranına çıkan ve tam bir yıl sonra aynı gün otel odasında ölü bulunan 24 yaşındaki Ata Türk’ün çantasından büyük bir aşkla bağlandığı Sinem’e ait 5 aşk mektubu çıktı. Sinem’in Ata’ya ‘Çirkinim’ diye hitap ettiği 2004 tarihli karamsar içerikli aşk mektuplarını ‘Yeşilin’ diye imzaladığı görüldü. Olay tarihi, mektuplar ve Ata’nın çok miktarda Ecstasy hap alması, intihar olasılığını gündeme getirdi. Ata Türk’ün Adana’da saat saat nerelere gittiği polis tarafından saptandı. Böylece, Ata’nın uyuşturucuyu nereden sağladığı anlaşılacak.

ARI: 15’TE KONUŞTUK

İlk anda, Ata odadan çıkmadığı için kapının otel görevlileri ile açılıp girildiği belirtilirken, ifadeler gelişmenin böyle olmadığını ortaya koydu. Ata Türk’le aynı odada kalan Cansever’in menajeri Erhan Arı’nın poliste verdiği ifade daha da önem kazandı. Arı, polisteki ifadesinde şunları söyledi: ‘Cansever’in programından sonra Sevenler Pub’da içki içip bir süre sohbet ettik. Sonra otele geçtik. Odada Ata üzerini çıkarmadan yatağa uzandı. Ben kendi yatağıma yattım. Sabah 11.00’de kendime geldiğimde Ata yatıyordu. Kalkmayacağını söyledi. Ben de yalnız bıraktım. Odaya döndüğümde hálá yataktaydı. Saat 15.00’te arka cebindeki cep telefonu çalıyordu. Yarı uykulu, ’Şu telefonu kapat’ dedi. Ben de söylediğini yaptıktan sonra yattım. Yaklaşık 1 saat sonra uyandığımda ise Ata’yı ağzından ve burnundan kan gelmiş durumda yatakta buldum. ’

Show Ana Haber 41 dakikayla rekor kırdı

ANA haber bültenleri, Ata’nın cenazesine geniş yer ayırdılar.

Kanal D Ana Haber Bülteni, sosyolojik boyutlarını incelediği olaya 18 dakika ayırdı.

Star Haber habere 15 dakika ayırmıştı. Star Haber, ‘Ben hiç üzgün değilim. Asker kızıyım, güçlüyüm. Bunca şehit varken benim de bir şehit vermem gerekiyordu’ diyen Ata’nın annesi Semra Hanım’ın ruh halini Doç. Dr. Kemal Sayar’a yorumlattı.

ATV Ana Haber Bülteni ise 23 dakika ayırdığı Ata haberinde daha çok, bu tür programlarla ünlenen yarışmacıların şimdi neler yaptıklarını inceledi.

Haber bültenleri içinde Ata haberine en uzun süre ayıran Show Haber oldu. Show Haber, 41 dakika ayırdığı Ata haberinde cenazeden görüntüler dışında, sevgilisi olduğu ileri sürülen Funda ve İlkay Özen’le konuştu, yarışmadaki arkadaşı Ahmet Akman’ı ağırladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle