GeriKelebek Çanakkale Zaferi çizgi romanlarda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çanakkale Zaferi çizgi romanlarda

Çanakkale Zaferi’nin 90’ıncı yılı kutlamaları özelleştirildi. Bir reklam ajansı tarafından hazırlanan kutlama programı kapsamında savaş, çizgi romanlar, interaktif CD’ler ve sinema filmiyle anlatılacak.

Gecelerini Kanlısırt ve Anzak Koyu’nda lazer gösterileri ve su perdesinde animasyon gösterilerinin süsleyeceği törenler, haber ajansları tarafından dünya televizyonlarına canlı yayınla aktarılacak.

Kampanyayı yürüten Mavi Medya Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Bubliş, ‘Bu proje, Başbakanımız ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin tarihi zafere gösterdiği yakın ilgi ve özel desteğin ürünüdür’ dedi.

Senaryosu Kültür Bakanlığı ve Genel Kurmayca onaylanmış Türk-Avustralya ortak yapımı ‘Gelibolu Rüzgarı’ filminin çekimine de nisanda başlanacak.

Filmin, ‘90. yıl anısına’ ibaresiyle 10 Kasım’da Türkiye, Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa’da gösterime girmesi planlanıyor.

Kutlamalar boyunca üzerinde ‘Benden bilgi al’ yazılı tişörtler giyen kılavuzlar, bölgede ziyaretçilere yardımcı olacak. Gezi planı çerçevesinde sürekli ‘ring seferleri’ düzenlenerek ulaşım sorunu çözülecek.

Ayrıca önemli noktalarda Türkçe ve diğer dillerde bilgilendirmenin yapılacağı dev ekranlı elektronik kiosklar kurularak dil sorunu da ortadan kaldırılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle