GeriKelebek Cama can verenler buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cama can verenler buluşuyor

İnsan eliyle işlenen en eski ve büyüleyici malzemelerinden biri olan cam, Üsküdar Rotary Kulübü’nün 11 Ekim'de düzenleyeceği Boğaziçi Cam Şenliği ile yeniden can bulacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bu uluslararası şenlik, farklı ülkelerden önemli cam sanatçılarını ve ustalarını Beykoz Öğümce’deki Cam Ocağı’nda buluşturacak.

Cama olan ilgiyi arttırmak, stüdyo camcılığının gelişimine katkıda bulunmak ve hem geleneksel, hem de çağdaş cam sanatından örnekler vererek Beykoz’un turistik bir değer haline gelmesine öncülük etmek amacıyla düzenlenen Boğaziçi Cam Şenliği, cam dostlarına görsel bir şölen sunacak.

11 Ekim'de 08:00-16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Boğaziçi Cam Şenliği’ne, Danimarka, Almanya, Polonya, İtalya, Beyaz Rusya, Portekiz, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti  ve Türkiye’den, önemli cam sanatçıları ve ustaları(Glassmasters) katılacak. Doluca ve Becks’in de katkıda bulunduğu bu özel şenliğin konukları, iki saatlik bir zaman dilimi içinde yılların birikimini ve hünerlerini sergileyerek adeta birbiriyle yarışırken, izleyenler de her ustanın cama kendi üslubuyla şekil verdiği sıra dışı bir maratona tanıklık edecekler.  Cama ve cam yapımına ilgi duyan herkese açık olacak bu renkli maraton, gösterilerin yapılacağı Cam Ocağı’nın sıcak cam bölümünde izlenebilecek.

Türkiye’de cama ilgi duyan kesimi farklı etkinliklerle ve dünyaca ünlü cam sanatçılarının verdiği eğitim programlarıyla bir araya getiren ve deneyimli ustalarla el yapımı cam üreten Cam Ocağı, bu şenlikle birlikte farklı bir zenginliğe sahne olacak. Boğaziçi Cam Şenliği’ne katılacak sanatçı ve ustalar  bir yandan kendi hünerlerini sergilerken, bir yandan da farklı tarzlarla üretim yapan meslektaşlarını izleme imkanı bulacaklar ve şenlik aynı zamanda cam ustaları arasında keyifli bir alışveriş ortamı yaratacak. Farklı tarzların iç içe geçtiği bu şenlik belki de bu tarzların birbiriyle kaynaştığı yeni tasarımların geliştirilmesi için eşsiz bir fırsat olacak.

Ayrıntılı bilgi için
0 216 433 36 93
www.camocagi.org adresinden ulaşılabilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle