GeriKelebek Büyü yok, seks ve uyuşturucu var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyü yok, seks ve uyuşturucu var

Büyü yok, seks ve uyuşturucu var
refid:21571679-spot ilişkili resim dosyası

Harry Potter serisiyle tüm dünyada milyonlar satan ve 2 milyar liraya yakın bir servet edinen ünlü İngiliz yazar JK Rowling’in yetişkinler için yazdığı ilk kitap dün piyasaya çıktı.

Daha çıkmadan 1 milyon sipariş alan ‘Casual Vacancy’ adlı kitap Rowling hayranlarınca kapışıldı. Rowling’in yetişkinlere yönelik bu ilk romanda seks ve uyuşturucu temalarına yer vermesi dikkat çekti.

Roman, hayali bir İngiliz kasabasında bir belediye yetkilisinin ani ölümüyle kadrosunun boşalmasını ve bunu izleyen kıyasıya rekabeti anlatıyor. Yazar Rowling bol karakterli bu romanda ‘Dickensvari bir panorama’ sunmak istediğini söylüyor. Rowling BBC’ye verdiği mülakatta, “Romanda hayatımı etkileyen ana temaları yansıttım. Örneğin yoksulluk ya da hayatımın çok belirleyici bir döneminde beni olumsuz etkileyen davranış biçimleri” dedi. Harry Potter romanlarının sonuncusu bundan beş yıl önce yayımlanmıştı.

İlk sıradan girdi

J.K Rowling ve büyücü kahramanları ile büyüyen kuşakların, şimdi Rowling’in yetişkinler için yazdığı romana da büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Nitekim İngiltere’de bazı Rowling hayranları kitabevleri önünde geceden kuyruklara girdiler. Amazon internet sitesinin ABD’deki çok satanlar listesinde de roman şimdiden ilk sıraya oturdu. Guardian gazetesi roman için “Şaheser olmasa da hiç de fena değil: akıllıca ve ustaca yazılmış ve genelde komik” yorumu yaptı. J.K. Rowling ise bir sonraki kitabının büyük olasılıkla bir çocuk kitabı olacağını söylüyor. Kitap Türkiye’de 2013 yılında, Doğan Kitap tarafından yayımlanacak.

Büyü yok, seks ve uyuşturucu var


Yorumları Göster
Yorumları Gizle