GeriKelebek Burada olmak mutluluk verici
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Burada olmak mutluluk verici

Burada olmak mutluluk verici
refid:6847069 ilişkili resim dosyası

Albümü kimler hazırladı?- Albümün müzik direktörü, prodüktörü, söz yazarı ve bestecisi benim. Albümün aranjörü Mustafa Ceceli.

Bir tek Kapış Kapış’ın aranjörü Volga Tamöz. Benim yazmadığım üç parça var. Bir tanesi "Gidecek Yerim mi Var" ve "Aşka Kıyamet"in bestecisi Yalçın Akyıldız’ın parçası. Bir diğeri Kapış Kapış, Şehrazat’ın nefis parçası. İlk klibimizi zaten ona çektik. Bir de "Seni Kaybettim" adlı şarkı var. O da Mustafa Ceceli’nin Antalya’da yaşayan genç bir arkadaşın parçası.

- Duyduğumuza göre "Kişiye Özel"de Dave Weckl gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle çalışmışsınız.

- Önemli ve çok sevdiğim müzisyenler onlar. Burada da yapardık bunları elbet. Ama insan biraz da hem bu şımarıklığı yaşamak hem de buradaki dinleyicisine dünya standartlarında bir şey sunup böbürlenmek ve gururlanmak istiyor.

n Aynanın karşısında kendinize baktığınız zaman neler görüyorsunuz?

- Kusurlarımı görüyorum. İnsan 36 yıl aynanın karşısında aynı surata, fiziğe bakarsa kusurlarını görmeye başlar. Gözüme ne olmuş, şuramda bir şey mi var, sivilcem mi çıkmış? Kilo mu almışım, zayıflamış mıyım?... gibi şeyler görüyorum. Bazen kendimi modumla alakalı iyi hissediyorum, bazen de çok kötü görüyorum ve dışarı çıkmak istemiyorum.

n Bu albümün diğerlerinden farkı ne?

- İlk kez bu albüme süreç ayırdım ve oturup disiplinle bu albümü bitirdim. Eskiden bir şarkının aranjesini yapıp diğeri için ruh halimi bekliyordum. Evde konsantrasyonumu etkileyecek bir şey yapmadım, televizyon bile açmadım. Hatta duyacağım bir şeyden etkilenirim o kulağıma da yansır, üretimimi etkiler diye korktum. Ben hiçbir zaman yabancı, yerli kimseden bir şey çalmadım. Bir tane tatsız bir olay olmuştu bir albümde ama o şarkıyı hemen albümden çıkartarak bu hatayı telafi ettik.

n Bu beste ve söz çalıntı konusu dünya müzisyenlerinin de Türkiye’deki kadar konuşulan tartışılan konu olmasa gerek...

- Amerika’da zaman geçirdiğim için biliyorum orada böyle bir konu bile geçmiyor çünkü oradaki ilişkiler güven üzerine kurulu. Ama güven kaybedilirse suç çok büyük olur. Kandırıldıklarını anladıkları an affetmiyorlar. Benim başıma şu geldi; arabamın plakası düştü ve ben aldım ön camına koydum. Ertesi gün bir yerde polis ceza yazmış plakası yok arabanın diye. Ben de hemen plakanın ön camda olduğunu belirten bir mail attım. Adamlar hemen cevap yazmışlar, arabanızın ön camında olan plakasıyla birlikte fotoğrafınızı çekin ve bize gönderin. Biz de ceza paranızı iade edelim yazmışlar hemen. Kimse; "Sen plakayı oraya sonradan koyup fotoğrafı çekersin" demiyor ki

n Ünlü biri psikolojisini nasıl korur?

- (Kahkaha atıyor) ayda beş kez Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatıyorum bazen koruyamıyorsun cidden. Bu yıprandığım zamanlarda kaçıyorum buradan. Amerika’ya gidiyorum ve iki ay vakit geçiriyorum orada. Los Angelas benim için inanılmaz terapi merkezi, ağabeyim ve eşi ve yeğenlerim orada. Orada tanınmıyor olmak da beni rahatlatıyor ve ciddi anlamda kendimi yeniliyorum. Buraya oradan bakmak çok güzel. Buradaki kaosu görebiliyorsun.

n Şımarıkça bir hayalinizi söyler misiniz son olarak?

- Artık Sting’le aynı sahnede olmak istiyorum. Geçen sene Sting buraya geldiğinde Arena’da ön grubu olarak çıkma fikri vardı, bu beni çok heyecanlandırmıştı. Fakat kendisi oğlunun çıkmasını istedi. Sonra Sting’le Los Angelas’ta tanıştım. Onun orada bir barı ve kulübü var. Şimdilik merhabalaşıyoruz ama bir dahaki gidişimde karşılaşırsak bir Türkiye turnesinde ön grup olarak sahneye çıkmak istediğimi bizzat kendim söylemek istiyorum. Bu şımarıkça ama güzel bir hareket olur.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle