GeriKelebek Bunları biliyor muydunuz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bunları biliyor muydunuz

Bunları biliyor muydunuz
refid:3879879 ilişkili resim dosyası

Gözler her zaman iş ve sanat dünyasının ünlülerinin üzerinde... Ama çoğu zaman göz altında yaşasalar da haklarında bilinmeyen pek çok şey var. Hafta Sonu dergisi de işte bu sırları araştırdı ve yeni sayısında ünlüler dünyasının bilinmeyenlerini sayfalarına taşıdı.

Ender Mermerci’nin (kızlık soyadı Sığındım), bugün hayatta olmayan Mehmet Mermerci ile evlenmeden önce THY’de hosteslik yaptığını biliyor musunuz? Bu dönemde Ender Hanım bir kez de güzellik yarışmasına katılmış ama derece alamamış.

Can Has’ı herkes hayırsever işadamı Kadir Has ve eşi Rezzan Hanım’ın oğlu olarak bilir. Evet, Can Bey kanun nezdinde Haslar’ın oğludur. Fakat Can Bey, aslında, Rezzan Has’ın kız kardeşi Nükhet Yolaç’ın iki oğlunun
/images/100/0x0/55eb12e9f018fbb8f8a952d9
büyüğüdür. Abla Rezzan Has, çocuğu olmayınca kardeşinin oğlu Can’ı nüfusuna geçirip, teyzeyken anne olmuştur.

Dünyaca ünlü İngiliz rock şarkıcısı Bob Geldof’un 1993’te, bir arkadaşıyla, gizlice, İstanbul’a geldiğini... Eğlenmek için o dönemin en popüler adresi olan Kuruçeşme Pasha’ya gittiğini... Kapı görevlilerinin kendisini tanımadığını... Israrla kendisini tanıtmasına rağmen içeriye alınmadığını duymuş muydunuz?

Sosyetenin renkli simalarından Güllü Aybar’ın dönemin ünlü popçusu İlhan İrem ile 7 yıl büyük aşk yaşadığını, 22 Eylül 1976’da yüzük takıp 3 yıl nişanlı kaldıklarını biliyor muydunuz?

Yıldız-Ahmet Mavitan’ın haber spikeri kızları Aslı Mavitan’ın gerçek babasının şarkıcı Hayko olduğunu biliyor muydunuz? Yıldız Hanım ikinci evliliğini işadamı Ahmet Mavitan ile yapınca Ahmet Bey de eşinin ilk evliliğinden olan kızı Aslı’yı kendi nüfusuna geçirip, soyadını vermiş.

Türkiye’nin tanınmış işadamları Ali Zafer Taciroğlu ve Erol Aksoy’un eşleriyle, batık işadamı Halil Bezmen’in eski eşi Selma Türkeş’in 70’li yılların en popüler mankenlerinden olduğunu biliyor muydunuz?

Mustafa Taviloğlu’nun sahibi olduğu Mudo Mağazası’nın isminin nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi? Mustafa Bey tekstilciliğe, yakın arkadaşı Doğan Bey ile başlamış. Mustafa ve Doğan Bey isimlerinin ilk hecelerini birleştirip, mağazalarının markasını yaratmış. Daha sonra Doğan Bey hayata gözlerini yumunca Taviloğlu, Mudo markasıyla yoluna tek başına devam etmiş.

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen’in büyük oğlu Adnan’ın gözlerinde tavuk karası olduğunu, gece yanında biri olmadan sokağa çıkamadığını ve otomobil kullanamadığını duymuş muydunuz?

Yorumları Göster
Yorumları Gizle