GeriKelebek Bu haftasonu Kalecik’te festival var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu haftasonu Kalecik’te festival var

Kalecik Karası, Türkiye’nin önde gelen kırmızı şaraplık üzüm çeşitlerinden biri. Kızılırmak Vadisi’nin Kalecik ilçesinde yetişiyor.

Uzun süre unutulan Kalecik şarabı, daha sonra yeniden doğdu ve Kalecik Karası şarapları yeniden üretilmeye başlandı. Kalecik Belediyesi de elindeki hazine değerindeki üzüm için bir festival yapma kararı aldı. İlki önceki yıl gerçekleşen festivalin ikincisi yarın başlayacak. Festival iki gün sürecek. Kalecik Belediye Başkanı Orhan Benli, bu festivali öncelikle ilçeyi tanıtmak için düzenlediklerini söylüyor.

2.Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali yarın saat 10.30’da düzenlenecek festival yürüyüşü ile başlayacak. 11.00’de Kalecik ve Kalecik Karası Üzümleri hakkında yapılacak konuşmalarla devam edecek. Sunuculuklarını manken Tuba Özay ve Tolga Gören’in yaptığı festival süresince konserler, ayrıca üzüm ve güzellik yarışması düzenlenecek. Türk Amerikan Derneği (TAD) bu festival için özel bir gezi düzenledi. 35 YTL ödeyen katılımcılar yarın sabah saat 9.00’da Ankara’dan yola çıkıyor. Kalecik’te Belediye Başkanı Benli ile Mehteran Takımı tarafından karşılanan konuklar bağlara bir yolculuk yapıp şarap tadacak. Katılmak isteyenlerin Türk Amerikan Derneği 426 26 44 - 143 numaralı telefondan rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle